Technologické společnosti se dostaly pod tlak kvůli přetrvávajícím obavám ohledně hospodářských výsledků a rostoucích úrokových sazeb. Dolů zamířily například akcie technologické firmy Apple či softwarového gigantu Microsoft.

Na devizovém trhu dnes americký dolar mírně oslaboval po zprávě o překvapivě pomalém růstu maloobchodních tržeb ve Spojených státech. Euro si kolem 22:00 SELČ vůči dolaru připisovalo zhruba 0,2 procenta a pohybovalo kolem 1,1580 USD.

Americké ministerstvo obchodu dnes oznámilo, že maloobchodní tržby v USA se v září zvýšily pouze o 0,1 procenta. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali nárůst o 0,6 procenta.

Některé dílčí údaje ze zprávy ministerstva obchodu nicméně podle Reuters signalizují příznivý vývoj spotřebitelských výdajů, které jsou důležitým motorem růstu ekonomiky USA.

Předpokládá se, že americká centrální banka (Fed) v prosinci vzhledem k silnému hospodářskému růstu přikročí k dalšímu zvýšení úrokových sazeb v USA. Stoupající úroky posilují atraktivitu americké měny.