Cena akcií společnosti NBG po ohlášení dohody stoupla o devět procent. Banka uvedla, že výtěžek z prodeje divize použije ke splacení státní pomoci v objemu kolem dvou miliard eur a ke snížení závislosti na nouzovém financování od centrální banky.

"Po téměř deseti letech úspěšné přítomnosti v Řecku NBG prodává Finansbank, aby dostála svým závazkům vůči akcionářům a evropským úřadům. V důsledku této transakce bude NBG nejlépe kapitalizovanou a nejlikvidnější bankou v Řecku," uvedla firma. "Prostředky hodláme použít k podpoře hospodářského oživení Řecka," dodala.

Dluhová krize v Řecku donutila tamní banky k radikálnímu zvýšení kapitálu. Evropská centrální banka (ECB) koncem října odhadla, že NBG by mohla potřebovat nový kapitál v objemu až 4,6 miliardy eur.

Atény musely v létě domácí banky na tři týdny uzavřít. Jejich znovuotevření umožnila až dohoda o novém záchranném programu pro Řecko, který mezinárodní věřitelé podmínili dalšími reformami a úspornými opatřeními. Program zahrnuje rovněž prostředky na podporu rekapitalizace řeckých bank.