Hodnotu takzvaného pachtu, tedy dočasného pronájmu části Pražských služeb, Vávra ani vedení firmy neuvedli. Praha jako většinový vlastník Pražských služeb přistoupila k vyčlenění části firmy poté, co se jí nepodařila měsíce připravovaná akvizice. Zhruba pětinový podíl PSAS nakonec získala společnost EP Industries Daniela Křetínského. Ta jako minoritní akcionář s pachtem nesouhlasí. "Jsme nadále přesvědčeni, že je to pokus v rozporu se zákonem a k újmě občanů Prahy," reagoval generální ředitel EP Industries Jiří Nováček.

TSK bude od začátku listopadu nově svážet i odpad z městských částí Praha 2, 3, 8, 9, 10 a Praha 14, kde dosud služby zajišťovali subdodavatelé, mimo jiné Křetínského AVE. Praha tvrdí, že Pražané změnu nijak nepocítí, má prý dostatek vozů i zaměstnanců. "Tím, že zakázka bude realizována přímo, bez subdodavatelů, uspoří Praha v následujících čtyřech letech až 200 milionů korun," tvrdí Vávra. Podle Nováčka jde ale o pokus Prahy monopolizovat svoz odpadu v metropoli. Vedení města si prý bere Pražany jako rukojmí.

Problematická a v minulosti několikrát bez výběrového řízení prodlužovaná smlouva na svoz odpadu mezi Prahou a Pražskými službami skončí k 31. říjnu. Praha zadá lukrativní zakázku TSK přímo, tedy bez výběrového řízení. To lze v souladu se zákonem pouze v případě firmy, kterou město stoprocentně vlastní. TSK, která se nyní ve městě stará o úklid komunikací, tuto podmínku splňuje. O svoz odpadu se bude starat do 31. prosince 2015. Do té doby bude muset nové vedení města vzešlé z podzimních voleb rozhodnout, jak problém nadále řešit. V Pražských službách zůstane část firmy zabývající se komerčním svozem odpadu.