"Naše firma z 85 procent dodává do automobilového průmyslu. Letos už jsme museli požádat naše zákazníky, aby nám tolik projektů nedávali, protože nemáme dostatek lidí a kapacit. Jinak bychom mohli růst mnohem rychleji," řekl Pecháček.
Forez dodává do automobilů interiérové díly, části benzinových čerpadel, díly pro filtraci vzduchu, turbodmychadla, chladiče a klimatizační jednotky a části zámků. Firma lisuje plastové díly s kovovými prvky v pronajatých objektech v Lanškrouně.
Nové zázemí chce postavit nedaleko v obci Sázava, kde již jedna lisovna plastů a montovna stojí. Do roku 2016 by tam měla být postavená další výrobní hala, sklady a technologické centrum.
"Naše produkce potom stoupne o 30 procent. Pokud splníme závazek státu, že skutečně navýšíme výrobní kapacitu, zaměstnáme další lidi a budeme po roce 2016 dosahovat vyšších zisků, budeme mít daňové úlevy," řekl Pecháček.
Další plány má společnost po roce 2020. "V druhé a třetí etapě bychom rádi rozšířili montážní prostory a ještě přistavěli haly pro vstřikování plastů a sklady. Připravujeme si územní řízení. Kdyby i nadále rostl automobilový průmysl, chceme být připravení," řekl Pecháček.
Společnost existuje od roku 1996. Podnik se předloni sloučil s lanškrounskou společností Orpa Plastic. Provozy tak má na pěti místech, kromě Lanškrouna a Sázavy také v Ústí nad Orlicí, Ostrově a Šternberku na Olomoucku. Firma zaměstnává okolo 200 lidí a loni vykázala obrat téměř 350 milionů korun.