Sobota 18. května 2024
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Oblačno, déšť 19°C

Na maďarském Szigetu se představí i čeští zástupci. Těšit se můžete na Lenny i další

Autor: Hana Langrová - 
7. června 2022
19:44

Lenny, Mr. Kriss & Marson a Viktor Čechtický jsou zástupci české scény na Szigetu. Famózní program nabídne obří šapitó Cirque du Sziget a festival má í kompletní lineup pro elektronickou  stage Ticket Swap Aréna.

Sziget festival je jednou z největších a nejprestižnějších evropských hudebních akcí. Skvělou zprávou je, že v programu najdeme vedle světových hvězd jako jsou například Arctic Monkeys, Dua Lipa, Kings of Leon, Justin Bieber, Tame Impala, Bastille i zástupci české scény.

Letos na ostrov uprostřed Budapešti míří populární popová zpěvačka Lenny. Sziget ale není jen o hudbě a svou stopu na festivalu otisknou i oceňování tanečníci Viktor Černický a duo Mr. Kriss & Marson, ve kterém vystupuje celosvětově oceňovaný Kristián Mensa, známý pod jménem Mr. Kriss, se svým bratrem Marsonem. Sziget také vedle programu Europe Stage, zcela zaplnil program Ticket Swap Areny.

Lenny na ibis x ALL Europe Stage  

I v tomto roce Sziget připravuje známou Europe stage, na níž vystupují zajímaví umělci, kteří míří na vrchol hudebních žebříčků.

Mezi řadou talentů se objeví také česká zpěvačka Lenny, která vystoupí v pátek 12. 8. a neskrývá nadšení ze zařazení do programu: „S kapelou už jsme vystupovali na velkých českých festivalech a hráli pro desítky tisíc posluchačů na akcích v Itálii, ale na Szigetu to letos bude naše poprvé. Mám radost, že tento festival budu moci poznat jak z pódia jako interpret, tak jako divák. Nechci si nechat ujít vystoupení Kings Of Leon a Justina Biebera. Během našeho vystoupení plánujeme zahrát i nějaké novinky z připravované desky a já se už opravdu těším na unikátní atmosféru, která nás na Szigetu čeká.“ Na Europe stage budu hrát také SYML (USA), cleopatrick (CAN), Shelter Boy (D), Nova Twins (UK), French79 (F) a řada dalších.

 

Maďarský Sziget festival však není jen o hudbě a potvrzuje to široký výběr tanečních a divadelních představení či nového cirkusu. Mezi hvězdami nabitým programem se ční jména českých a slovenských tanečníků. Jednou z tanečních hvězd festivalu bude uznávaný český tanečník Mr. Kriss, který se svým bratrem a tanečním partnerem Marsonem přiveze na festival představení Breaking Jazz spojující prvky breakdance a jazzové hudby. “Představení jsme původně chystali na divadelní uvedení ve Francii, pro publikum na Szigetu si plánujeme pohrát s rytmem a dynamikou představení tak, aby v něm bylo silný prvek překvapení a nevypočitatelnosti. Z programu Szigetu se těšíme na FKJ, Jungle nebo BADBADNOTGOOD,” řekl Kristián Mensa, alias Mr. Kriss.

Trenčínský rodák a absolvent Janáčkovy Akademie múzických umění Viktor Černický na Szigetu představí své autorské dílo PLI, v němž vystupuje sám s 22 konferenčními židlemi. Černický byl za své představení oceněn Hlavní cenou České taneční platformy a strhnul na sebe svým osobitým pojetím moderního tance pozornost i v zahraničí.

Se Szigetem je již řadu let spojen také nový cirkus. Stage Cirque du Sziget, která pojem až tisíc návštěvníků, na Ostrově svobody uvede dechberoucí vystoupení předních cirkusových společností z celého světa. V jejich čele budou stát např. Cirque la Compagnie, Compagnie Cabas z Francie nebo kanadská Barcode Circus Company.

Kompletní program elektronických scén  

Po již dříve oznámeném programu scény Colosseum, která pro elektronickou hudbu vytvoří letos unikátní 360° podium, nyní pořadatelé zveřejnili kompletní program TicketSwap Dance Areny, na které vystoupí nejzajímavější jména současné electro scény. Obrovský party stan pod kurátorskou hlavičkou Elrow, Q-Dance a dalších evropských promoterských skupin míří svým programem a unikátním vizuálem k tomu, aby se stal tím nejnavštěvovanějším podiem všech fanoušků techna, trance house a EDM na Szigetu. Během festivalu se na podiu představí třeba Alan Walker se svým hitem Faded nebo dlouholetá stálice taneční a house hudby Steve Aoki, který během své kariéry spolupracoval s hvězdami jako Linkin Park, Iggy Azalea nebo Fall Out Boy.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi