Úterý 30. května 2023
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Polojasno 23°C

V kinech řádí hodně drzá komedie Ubal a zmiz

Autor: Ivan D. Hladík - 
17. července 2021
20:00

Komedie Ubal a zmiz vstoupila do kin s podtitulem „Každej dokonalej plán se může podělat“ a už tím naznačuje, jaký má charakter a co je jejím hlavním příběhem. Rozhodně se v ní nemluví spisovně.

Hrdinové komedie Ubal a zmiz, jedné z červencových premiér, by patřili spíše do Bratrstva kočičí pracky než mezi Rychlé šípy, i proto že jejich přístup k návykovým látkám by se dal označit za sportovní a profesionální. Trojice hlavních hrdinů v podání Matouše Rumla, Janka Gregora a Lukáše Duy Anh Trana si totiž přivydělává občasným prodejem velice kvalitní trávy z jejich vlastní ilegální produkce. A když se jim na obzoru objeví velký kšeft, který jim nabídne Bulhar, boss pražské balkánské mafie, váhají jen malou chvilku.

Ubal a zmiz: Dva kamarádi, Mireček (Matouš Ruml) a Vilém (Janek Gregor) se živí pěstováním trávy a dostanou nabídku, která se neodmítá. Prodat veškeré zásoby trávy za jednu noc... Ubal a zmiz: Dva kamarádi, Mireček (Matouš Ruml) a Vilém (Janek Gregor) se živí pěstováním trávy a dostanou nabídku, která se neodmítá. Prodat veškeré zásoby trávy za jednu noc... | CinemArt

Jenže pak se to, jak podtitulek naznačuje, podělá. Někdo jim trávu ukradne a hrozí, že místo kšeftu přijdou o malíčky, které Bulhar velice rád sbírá od těch, kteří ho zklamou. A tím začíná velká noční jízda, do které se postupně zaplete popová hvězda, dvojka podivných policajtů, vietnamská mafie, rocková kapela Kranken Wagen, oprsklý papoušek a především záhadná potetovaná striptérka.

Podívejte se na upoutávku a film o filmu:

Video  Ubal a zmiz: Dva kamarádi, Mireček (Matouš Ruml) a Vilém (Janek Gregor) se živí pěstováním trávy a dostanou nabídku, která se neodmítá. Prodat veškeré zásoby trávy za jednu noc... • TRAILER  - CinemArt
Video se připravuje ...

Scenárista a režisér filmu Adam Hobzik natočil svůj první celovečerní film s nezvyklou drzostí. Nechal se inspirovat zahraničními komediemi, v nichž se odehrává mnoho příběhů, které se pak různě proplétají a na konci se propojí v jeden. Udržet tyto dějové linky a nechat je pak vyústit v srozumitelný konec rozhodně není jednoduché a natlouklo si na tom nos už mnoho filmařů, ale Adam Hobzik to zvládl více než se ctí. Jeho hlavní hrdinové i padouši jsou vtipní, skvěle sehraní a každý má své okouzlující charisma.

Ubal a zmiz: Dva kamarádi, Mireček (Matouš Ruml) a Vilém (Janek Gregor) se živí pěstováním trávy a dostanou nabídku, která se neodmítá. Prodat veškeré zásoby trávy za jednu noc... Ubal a zmiz: Dva kamarádi, Mireček (Matouš Ruml) a Vilém (Janek Gregor) se živí pěstováním trávy a dostanou nabídku, která se neodmítá. Prodat veškeré zásoby trávy za jednu noc... | CinemArt

Komedie Ubal a zmiz patří v české kinematografii mezi ty komedie, kde se herci nepitvoří a humor není křečovitý. Humor vzniká ze situace, z charakteru postav a jejich střetávání v rychlém příběhu jednoho dne a jedné noci. A rychlost vyprávění dává divákovi šanci nezaznamenat, že v příbězích občas něco zadrhne nebo není úplně logické. Přehlédnout se dá i občas trochu matný výkon některých vedlejších hrdinů, ale o to víc je možné ocenit ty hlavní. Vedle skvělé a opravdu zábavné trojky v podání Matouše Rumla, Janka Gregora a Lukáše Duy Anh Trana, která zoufale shání svůj ukradený balík trávy, skvěle ve filmu funguje a hlavně baví policejní dvojka poldů Martina Hofmanna a Leoše Nohy. Jeden je naprosto vyhořelý a druhý je naprostý magor. Zkuste si tipnout, kdo kterého z nich ve filmu hraje.

Netradiční roli bývalého rockera, který upsal duši popovému ďáblu, si zase vystřihnul Marek Lambora. Rozloučil se se svou pověstnou patkou, nahodil stříbrný přeliv, oblékl kožich a snaží se unikat svým teen fanynkám. Bohužel se při tom zamotá do nočních honiček mezi hlavními hrdiny, balkánskou mafií a ulítlými poldy. Aby mezi tím dostal v žižkovské hospodě tak trochu na budku. A okouzlující je i Bulhar, kterého si s gustem zahrál Predrag Bjelac, kterého diváci znají i z role ředitele chlapecké školy Igora Karkarova z filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. Kdo si chce užít tak trochu více než dost bláznivou jízdu s řadou výborných herců, má šanci na ni naskočit v kině právě na komedii Ubal a zmiz.

Ubal a zmiz

Komedie, Česko, 2021, 99 min

Česká premiéra: 8. 7. 2021, CinemArt

Režie a scénář: Adam Hobzik

Kamera: David Ployhar

Hudba: Petr Wajsar

Hrají: Matouš Ruml, Janek Gregor, Lukáš Duy Anh Tran, Predrag Bjelac, Karel Dobrý, Marek Lambora, Martin Hofmann a další.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa