Snímek, který má být pohlazením po duši, začal natáčet režisér Robert Sedláček v polovině června. „Jsem naprosto nadšená, že se ujal režie a po dlouhé době jsem potkala režiséra, který mě respektuje, kterého si hluboce vážím a který mi naslouchá,“ prozradila scenáristka Irena Obermannová. Blesk s jeho štábem na place strávil den, kdy vznikala jedna ze stěžejních scén. kromě scenáristky se tu sešli herci Berenika Kohoutová, Jiří Lábus a Taťjana Medvecká, obklopení spoustou chlupáčů. Aby také ne, psi jsou v tomto filmu nepostradatelní! Počasí dávalo během natáčení zabrat režisérovi i kameramanům, střídalo se slunce a zatažená obloha, chvílemi sprchlo. A právě takové deštivé pauzy Blesk využil a zúčastněné vyzpovídal.

Z natáčení nové české komedie Řekni to psem, příběhu o nás, co si často neumíme říct ty nejobyčejnější věci – třeba Mám tě rád.
Autor: Blesk – Tonda Tran

(Do)šlápne si na lásku

„Hraji holku, která si zpočátku myslí, že má srovnaný život, který se vyvíjí podle jejích představ. Než se stane pár nepředvídatelných věcí, které to úplně změní,“ řekla Blesku Kohoutová, představitelka hlavní role Dity. Ta místo vytouženého miminka dostane od svého přítele Filipa (Igor Orozovič) mladou border kolii, přestože nikdy žádného psa nechtěla. Navíc Ditě pejskařská komunita připadá směšná a nesnáší psí exkrementy. Celý příběh začíná tím, že do jednoho šlápne. Opravdu to znamená štěstí? To se dozvíme v kinech příští rok. „Já pejskař nejsem, vzhledem k mému povolání bych na to neměla čas,“ přiznala herečka s tím, že se ale zamilovala do svého psího hereckého kolegy.

Z natáčení nové české komedie Řekni to psem, příběhu o nás, co si často neumíme říct ty nejobyčejnější věci – třeba Mám tě rád.
Autor: Blesk – Tonda Tran

Pejskařka proti své vůli Dita pak potká další zástupce svérázné komunity. „V té často musejí komunikovat i ti, co komunikovat neumějí, samotáři, singles, podivíni nebo na celý svět naštvaní morousové. Povídají si mladí se starými, muži se ženami, sousedi, kteří se nesnášejí. Jak se jejich psi vzájemně očuchávají, nutí své páníčky k podobné aktivitě,“ popsala Obermannová. Dva z nich zastupují i Medvecká a Lábus.

„No, koho můžu hrát?! Takového zpočátku protivného penzistu, který se pak ale částečně změní,“ odhalil svou úlohu herec, který už svou přítomností na place rozdával dobrou náladu, jak jsou u něj zvyklí i diváci. K dobrému přidal historku, jak se stal chovatelem psa na jeden den v životě (ve videu). „Psy a zvířata obecně mám rád, pes mě v životě nekousl. To bych možná změnil názor,“ dodal s úsměvem. Role vášnivé pejskařky se s chutí zhostila i Medvecká. „Iniciuje třeba vznik hřiště pro děti a psy, kdy vy jste přišli zrovna na scénu, kdy se otevírá,“ uvedla. Přiznala také, že ke zvířatům chová vřelé city. „Chladnější vztah mám k rybám, ty si nemůžete obejmout. Ale jinak, pokud to nejsou nějací hadi a škorpióni, ze kterých mám hrůzu, tak zvířátka mám ráda,“ řekla herečka.

Z natáčení nové české komedie Řekni to psem, příběhu o nás, co si často neumíme říct ty nejobyčejnější věci – třeba Mám tě rád.
Autor: Blesk – Tonda Tran

Zvířecí práva? Chybí!

Všichni dotázaní se také zamysleli nad právy zvířat, která by je chránila před týráním. „Já se obávám, že u nás v Česku nejsou ani zákony, které dostatečně chrání před týráním lidi, natož zvířata,“ shodly se Obermannová s Kohoutovou. „Doufám, že se to zlepší,“ dodala herečka. Lábus zauvažoval nad skutečností, která děsí především provozovatele útulků. „Lidé si pořídili během pandemie psa, třeba kvůli dětem, a teď neví, co s ním. To je, myslím, hodně smutné. A pokud se takové věci dějí, jako týrání, je jen dobře, když se zasáhne. To je nutnost,“ řekl.

Řekni to psem: Berenika Kohoutová, Jiří Lábus, Taťjana Medvecká a scenáristka Irena Obermannová o natáčení nové české romantické komedie, o pandemické pauze i zvířecích právech... • Celý rozhovor ve videu:

Video
Video se připravuje ...

Řekni to psem: Berenika Kohoutová, Jiří Lábus, Taťjana Medvecká a scenáristka Irena Obermannová o natáčení nové české romantické komedie, o pandemické pauze i zvířecích právech... • VIDEO Blesk – Jan Jedlička, Ivan D. Hladík