Čtvrtek 23. května 2024
Svátek slaví Vladimír, zítra Jana
Oblačno, déšť 21°C

Nejočekávanější film roku, Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny, se blíží. Víme, jaký bude!

Autor: Ivan D. Hladík - 
5. listopadu 2018
08:30

Perfektní obsazení, nabušené efekty a hlavně další návrat do magického světa J. K. Rowlingové, to všechno jsou Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny. Premiéru mají za pár dnů, už teď je ale jasné, že bude nač se koukat.

Na konci prvního filmu KOKUSA (Kouzelnický kongres USA) zajal za vydatné pomoci Mloka Scamandera (Eddie Redmayne, 36) mocného černokněžníka Gellerta Grindelwalda (Johnny Depp, 55). Grindelwald ale plní svou hrozbu. Utíká z vazby a začíná shromažďovat své stoupence, z nichž většina vůbec nic netušila o jeho skutečném záměru: vytvořit vládu čistokrevných čarodějů nad všemi nemagickými bytostmi. Ve snaze zmařit Grindelwaldovy plány, Albus Brumbál (Jude Law, 45) naverbuje do souboje se zlem svého bývalého studenta Mloka Scamandera. Ten je připraven pomoci, aniž by si uvědomoval, jakému nebezpečí se tím vystavuje. Bitevní linie jsou vytyčeny a ve stále více znesvářeném světě čarodějů je podrobena zkoušce láska a loajalita i mezi nejvěrnějšími přáteli a rodinou.

Nejočekávanější film roku, Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny, se blíží. Nejočekávanější film roku, Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny, se blíží. | Vertical Ent., Warner Bros.

Tak je to tady – už 15. listopadu každý správný „potterhead“ (fanoušek Potterovských příběhů) usedne před plátna kin, aby si vychutnal další dobrodružství z pera J. K. Rowlingové (53), tentokrát odehrávající se v Paříži. Pět nových filmů, pět měst, pět příběhů, které předcházejí ději Harryho Pottera, chlapce, který přežil a vrátil milióny dětí ke knihám a fantazii. „Je to takový mix politického thrilleru a milostného příběhu,“ říká s nadsázkou o novém počinu režisér David Yates (54), jenž má na svědomí i čtyři díly Harryho Pottera a určitě i první trojici Fantastických zvířat. „Knihy a filmy Rowlingové jsou vždycky velmi velkorysé,“ pokračuje. „Kombinují řadu žánrů, jsou zábavné, emocionální, mají fantastický prvek, jsou opravdu štědré,“ prozradil v rozhovorech.

Podívejte se upoutávku filmu a rozhovory s herci:

Video  Nejočekávanější film roku, Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny, se blíží.  - Vertical Ent., Warner Bros.
Video se připravuje ...

Že se bude nač dívat, je jisté už z obsazení. Kromě Redmaynea (Mlok) se vrací i trojice jeho přátel, jejichž představitelé byli pro české diváky milým překvapením. Dan Fogler (42) coby Jacob Kowalski, Katherine Waterston (38) jako Tina či Alison Sudol (33) v roli Queenie se během prvního dílu stihli stát nenahraditelnými hrdiny. Stejně tak samozřejmě Ezra Miller (26) jako Credence Barebone. I tentokrát je jeho postava důležitým článkem všeho dění. „Jeho návrat provází velké emocionální i fyzické problémy, jež musí zvládnout,“ řekl herec. „Osvobodil se od řady svých limitů a pocitu nejistoty. Ale jeho schopnosti jsou mu současně břemenem,“ dodal Miller.

Nejočekávanější film roku, Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny, se blíží. Nejočekávanější film roku, Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny, se blíží. | Vertical Ent., Warner Bros.

Další očekávanou postavou je dříve jen zmiňovaný bratr Mloka Scamandera Theseus. Ztvární ho britský herec Callum Turner (28), mladík, který je Redmayneovi skutečně hodně podobný. „Moje žena mi říká, že je vyšší, tmavší, lépe vypadající verze mě!“ vtipkuje Redmayne. „Jsem rád, že mého bratra hraje právě on,“ dodává už vážně. Fanoušky dále láká i postava Lety Lestrange (Zoë Kravitz, 29), jistojistě i Grindelwald v Deppově podání. Postavou plnou otazníků je pak Nagini (Claudia Kim, 33), zákeřný Voldemortův had a jeden z viteálů (objektů do nichž vložil část své duše). Tady je však ještě ženou. Jaký je její osud, o tom se přou potterheadi po celém světě. Objeví se ale třeba i Nicolas Flamel ztvárněný chilským hercem Brontisem Jodorowskym (56). Kdo ale nese doslova kůži na trh, je Jude Law coby Brumbál.

Ten není oním známým bělovlasým a moudrým bradavickým ředitelem, tady je teprve na začátku své velké kariéry. „Poznáme ho jako docela komplikovaného mladého rebela,“ slibuje David Yates. „Ale samozřejmě má rysy té milované postavy, kterou fanoušci znají. Je inspirativním učitelem, jeho žáci ho milují, ale zároveň umí skvěle manévrovat lidi do situací, ve kterých nejspíš ani nechtějí být,“ uvedl také Yates. „Jude do jeho postavy přináší úžasnou svěžest, smyslnost, vtip a charisma,“ dodal.

Nejočekávanější film roku, Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny, se blíží. Nejočekávanější film roku, Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny, se blíží. | Vertical Ent., Warner Bros.

Slovo si určitě zaslouží i Redmayne, pro něhož je pětice dobrodružství v pěti různých městech zábavou i očekáváním. „Někdy chceme nahlédnout do křišťálové koule profesorky Trelawneyové, abychom vytušili, co na nás Rowlingová chystá,“ poznamenal k tomu Ezra Miller. „Na jejím přístupu a tvorbě bych nezměnil ani to nejmenší,“ říká Redmayne. „Její mysl a představivost jsou tak impozantní… Dovoluje uchopit ty postavy, být v nich volní. Rozhodně jde o jedno z nejkreativnějších natáčení, jaké jsem kdy zažil,“ tvrdí herec. Spolu s ním už 15. listopadu otevřeme novou kapitolu Fantastických zvířat, užijeme si nové tvory i napínavý, emocemi nabitý snímek, který divákům všech generací dovoluje zasnít se a bavit – skoro jako nějakým pěkným kouzlem.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Česká premiéra: 15. 11. 2018, Vertical Ent.

Velká Británie / USA, 2018, 134 min

Režie: David Yates

Předloha a scénář: J. K. Rowling

Kamera: Philippe Rousselot

Hudba: James Newton Howard

Hrají: Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Johnny Depp, Jude Law, Dan Fogler, Ezra Miller, Zoë Kravitz, Alison Sudol, Claudia Kim, Carmen Ejogo, Jessica Williams a další.

janka69 ( 5. listopadu 2018 21:45 )

 bláznivý angličania , takéto kraviny môžu natáčať len oni , už určite bežím do kina

LucieLily ( 5. listopadu 2018 10:23 )

SLÁVA, SLÁVA, SLÁVA! těším se

Zobrazit celou diskusi