Blue Man Group vystoupí poprvé v Česku: Modří plešouni představí svou show hned třikrát

Blue Man Group vystoupí poprvé v Česku. Formace zahraje hned třikrát.
Autor: tz - 
8. 2. 2018
18:45

Blue Man Group, velmi populární a několikrát oceněný celosvětový fenomén, poprvé navštíví Českou republiku v rámci svého světového turné. Vyhlášené scénické uvedení, nejvíc známé a uznávané díky hlavním protagonistům – triu plešatých a modrých umělců, se představí mezi 20. a 22. dubnem 2018 v pražském Kongresovém centru.

K dnešnímu dni vidělo představení z produkce Blue Man Group více než 35 milionů lidí ve více než 20 zemích po celém světě. Nové světové turné představí oblíbené klasické kousky Blue Man společně s novinkami, protože program je neustále aktualizován a osvěžován novou hudbou, novými příběhy, vlastnoručně vyrobenými nástroji a nejmodernějšími technologiemi. Spoluzakladatel Chris Wink říká: „Když jsme poprvé začali vytvářet představení zaměřené na tohle zvláštní neviňátko Blue Man, nikdy se nám ani nesnilo, kam nás zavede. Jsme poctěni, že můžeme naši show sdílet s lidmi v České republice i mimo ni. Jsme přesvědčeni, že v každém z nás rezonuje univerzální poselství radostného veselí a euforické oslavy, které Blue Man přináší.“

Blue Man Group vytvářejí zážitky, které se vzpírají jakékoliv kategorizaci a které berou diváky na zábavnou, inteligentní a vizuálně ohromující pouť. Vše vrcholí věhlasným finále Blue Man Group – atmosférou velkého mejdanu. Vystoupení jsou doprovázena živou kapelou, jejíž divošské rytmy pomohou dovést představení k jeho nezapomenutelnému vyvrcholení. Skupinu Blue Man Group založili v New Yorku v roce 1991 tři blízcí kamarádi – Chris Wink, Matt Goldman a Phil Stanton. Od svého založení se jejich show uvádí trvale v Las Vegas, New Yorku, Orlandu, Bostonu, Chicagu a Berlíně a skupina absolvovala americká i celosvětová turné. Formace také na světovém turné představila rockovou koncertní parodii „Megastar World Tour“ a produkovala mnoho alb, včetně na Grammy nominovaného titulu Audio a nedávno vydané desky Three. V říjnu 2016 vydali svou první knihu Blue Man World.

Blue Man Group oslavili v roce 2016 25. výročí a v červenci letošního roku se pak stali plnohodnotnými členy týmu Cirque du Soleil. O Cirque du Soleil: ze skupiny 20 pouličních artistů ve svých počátcích v roce 1984 se Cirque du Soleil stal význačnou mezinárodní organizací zajišťující vysoce kvalitní artistická vystoupení se sídlem v Québecu. Společnost má nyní 4000 zaměstnanců včetně více než 1300 artistů z téměř 50 různých zemí. Cirque du Soleil již přinesl zábavu a okouzlení téměř 160 milionům diváků ve 400 městech ve více než šedesáti zemích na všech kontinentech.

Více se dozvíte na oficiálním Facebooku

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa