Legendární Blade Runner se vrací! Poznejte jeho svět ještě před premiérou

Autor: Ivan D. Hladík - 
3. 9. 2017
12:00

Nadčasová a ohromující sci-fi fantazie režiséra Ridleyho Scotta (79) fascinovala diváky už v 80. letech. Za pár týdnů možná vejde do dějin kinematografie i pokračování s názvem Blade Runner 2049. Podívejte se na první záběry.

Nový snímek přivedl k životu kanadský rodák Denis Villeneuve (50), jehož schopnost vyprávění ocenili diváci u sci-fi Příchozí (2016). Původní film z roku 1982 uchvátil i hudbou, kterou tehdy neskládal nikdo jiný než řecký génius Vangelis (74). Letos o stejný potlesk budou soupeřit Benjamin Wallfisch, Hans Zimmer a Jóhann Jóhannsson. Dle očekávání by se Blade Runner 2049 měl stát nejen podzimním hitem. Svou premiéru má 5. října.

Snímek Blade Runner 2049 bude v českých kinech uveden 5. října.Snímek Blade Runner 2049 bude v českých kinech uveden 5. října. | Falcon, INT

Co se stalo ve světě Blade Runnera mezi prvním dílem v roce 2019 a připravovaným sequelem odehrávajícím se v roce 2049, odhaluje krátký film Luka Scotta. V hlavní roli se objevuje Jared Leto (45) jako Niander Wallace, představitel nové řady replikantů nazvaných Nexus 9.

Podívejte se na krátký film k filmu Blade Runner 2049:

Video Snímek Blade Runner 2049 bude v českých kinech uveden 5. října. - Falcon, INT

Nač se můžeme v říjnu těšit? Třicet let po událostech prvního filmu odhaluje nový Blade Runner a důstojník losangeleské policie K (Ryan Gosling, 36) dlouho ukryté tajemství, které je natolik zásadní, že by mohlo zcela rozvrátit poslední zbytky lidské společnosti. Toto odhalení ho nutí zahájit pátrání po Ricku Deckardovi (Harrison Ford, 75), bývalém Blade Runnerovi losangeleské policie, který je už 30 let nezvěstný.

Snímek Blade Runner 2049 bude v českých kinech uveden 5. října.Snímek Blade Runner 2049 bude v českých kinech uveden 5. října. | Falcon, INT

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

LucieLily ( 4. září 2017 10:15 )

Původní byla docela depka, ale stylová Uvidíme.

lenny ( 3. září 2017 16:18 )

Přesně. První díl byl hlavně o vizuálním podání a skvělé hudbě. Jsem zvědavý, jak se s tím odkazem popasují letos.

xspy ( 3. září 2017 09:30 )

 Jen ať to není jen o tom, že replikanti již dávno získali delší životnost ; v koloniích se vzbouřili proti lidem a země ve své paranoie tak zůstává posledním ostrovem "lidství" . :/... Ostatně ani původní příběh nebyl zrovna dvakrát spletitý a film hodně těžil z vizuálu a hudby... Prostě atmosféra některých scén byla tak dokonalá, až se z Blade Runnera stala legenda.

Zobrazit celou diskusi
Další videa