Neděle 20. září 2020
Svátek slaví Oleg, zítra Matouš
Polojasno 22°C

Recenze: Babiččiny bylinky odhalí přírodní magii předků a pomohou i zhubnout

Babiččiny bylinky vám odhalí přírodní magii našich předků a pomohou i zhubnout.  (Autor: Esence, INT)
Autor: Ivan D. Hladík - 
10. července 2017
15:52

Je vám blízká přírodní medicína? Váháte, která bylinka je právě nyní k mání a kdy ji sbírat? Ať už jste občasnými, nebo letitými bylinkáři, tahle kniha vás může v mnoha ohledech překvapit, vést a poradit. Už jen při jejím čtení budete mít chuť na správný bylinkový čaj!

I když naše babičky už poměrně dobře zvládají mobilní telefon, sociální sítě a patří spíš k posluchačům Beatles než dechovky, jsou jen jednu generaci od dam, které ovládaly mocná kouzla! Žádné pokoutní „čury mury“, ale poctivá síla přírody, kterou najdeme stejně ve městě, jako na vesnici. Právě odtamtud ale pocházelo vědění předávané z generace na generaci. Vědění, které i nás může zbavit nadbytečné chemie a ukázat nám, že zdravě se dá nejen hubnout, ale především žít každý den.

Babiččiny bylinky od Renaty Herber jsou nejen velmi dobře graficky zpracovanou knihou, která už svým výtvarným pojetím navozuje voňavou atmosféru světniček se sušícím se kořením a bylinkami. Je především titulem, který by neměl chybět nikomu, kdo dbá na zdravý životní styl, potýká se s hubnutím či nějakou tou civilizační chorobou. Místo suchých „herbářových“ informací nabízí třeba i návod, kdy sbírat jakou bylinku nebo plod s ohledem na znamení, nechybí ani rady pro uskladnění a samozřejmě přehled působení léčivek.

Prohlédněte si ukázku z knihy:

Babiččiny bylinky

Autorka Renata Herber si křehkost života uvědomila v době, kdy její otec těžce onemocněl a zemřel. Dva roky nato v jejích 27 letech zemřela i matka. Herber se pak začala věnovat přírodním vědám, sáhla si i na okultismus ve svých dalších titulech Poselství tarotu, Poselství kostky či Poselství run. Kniha Babiččiny bylinky je však určená i čtenářům ryze praktickým a všem, kdo místo doteku lékařova fonendoskopu ocení dotek přírody.


Renata Herber

Babiččiny bylinky

nakladatelství Esence, 2017

184 stran

Hodnocení: 80 % 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud