Dalího ostatky budou exhumovat: „Jsem jeho dcera,“ tvrdí žena a chce testy

Autor: ČTK, deb - 
26. 6. 2017
16:02

Soud v Madridu v pondělí nařídil kvůli testům otcovství exhumaci ostatků španělského malíře Salvadora Dalího, informovala agentura AFP. Po umělci, který zemřel v roce 1989, podle soudu nezbyly žádné osobní předměty ani biologický materiál, ze kterých by mohly být vzorky odebrány.

O testy požádala Španělka Pilar Abelová, která tvrdí, že slavný surrealista je její otec. Řekla, že Dalí měl v roce 1955 poměr s její matkou, která u něj pracovala jako pomocnice v domácnosti.

Dalí se v roce 1904 narodil ve Figueres a tamtéž zemřel o necelých pětaosmdesát let později. Nejplodnější a zřejmě i malířsky nejúspěšnější období Dalí prožil na přelomu 20. a 30. let coby člen surrealistické skupiny.

Kromě toho byl Dalí také spisovatelem, básníkem, vynálezcem, návrhářem šperků, scénickým výtvarníkem a architektem. Nesmrtelnost mu ale zajistily především jeho obrazy, které i dnes patří k vysoce ceněným klenotům mnoha světových galerií.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

balika ( 26. června 2017 17:33 )

To ano, ale totožný nos.

tomik007 ( 26. června 2017 16:37 )

NEVIM - ma uplne jiny fousy

Zobrazit celou diskusi
Další videa