Darkness Kompendium: O knize rozhodnou fanoušci

Autor: Ivan D. Hladík, Comics Centrum - 
14. října 2016
10:57

Balancuje na hraně kýče. Upoutá mafiánskými historkami, získá si vás metafyzickými otázkami a nakonec podmaní svým humorem. Před dvaceti lety se čtenářům poprvé představil Jackie Estacado. O českém vydání 25 sešitů s temným hrdinou rozhodnou právě oni.

Mafiánský zabiják a nositel síly Darkness se mihl před dvaceti lety ve velmi populární sérii Witchblade. A hned bylo jasné, že tento protipól komiksové hrdinky, policistky Sary Pezziniové, potřebuje svůj prostor. Ten mu teď v dostatečné míře nabízí nakladatelství Comics Centrum, které v rámci edice kolosálních knih chystá vydat sadu prvních 25 sešitů s tímto temným hrdinou. Jedná se již o druhou knihu ze světa tajemných artefaktů.

O tom, zda výpravná kniha nakonec opravdu vyjde, opět rozhodují sami čtenáři, a to formou předplacené objednávky, kterou je třeba uskutečnit do 30. října 2016. Pokud se k akci přihlásí dostatečný počet zájemců, vznikne v Česku jakýsi klub vyvolených. Na světě v této podobě totiž legendární komiks vydává právě jen toto nakladatelství. A to se nejspíš v dohledné době nezmění – český nakladatel totiž musel pro české vydání Witchblade provést téměř detektivní práci. Při přípravě české verze se totiž ukázalo, že chybějí některé starší pasáže komiksu. Ty muselo nakladatelství digitálně zrestaurovat. Chystané vydání má navíc originální obálku, která byla vytvořena speciálně pro české vydání.

Ukázku celého prvního sešitu najdete zde:

O čem to je? Druhý svazek z tajuplného světa Artefaktů, ve kterém se k Witchblade přidávají další elementární síly – Darkness, Angelus a Magdalena. Pro mafiánského zabijáka Jackieho Estacada byly jeho jedenadvacáté narozeniny požehnáním i prokletím zároveň. Stal se totiž nositelem elementární síly Darkness. Ta umožňuje tomu, kdo jí vládne, vstupovat do jiných dimenzí a ovládat místní démony. Síly dobra celého světa se spojí, aby bojovaly proti zlu, které Jackie a jeho dar představují. Má to ale jeden háček, tentokrát... jsou to ti špatní.

Darkness Kompendium: Kniha 1 – Scénář a kresba: Garth Ennis, Marc Silvestri, Malach Coney, Scott Lobdell, Joe Benitez, Clarence Lansang a další, překlad: Zuzana UrbánkováDarkness Kompendium: Kniha 1 – Scénář a kresba: Garth Ennis, Marc Silvestri, Malach Coney, Scott Lobdell, Joe Benitez, Clarence Lansang a další, překlad: Zuzana Urbánková | Comics Centrum

Jackie Estacado, hrdina série a nositel Darkness, se na stránkách komiksů objevil poprvé v listopadu 1996. Tehdy jen jako host desátého sešitu série Witchblade. Již v prosinci 1996 vyšel první sešit samostatné série Darkness, pro který napsal scénář Garth Ennis. Ten vstoupil do povědomí fanoušků svým nezaměnitelným stylem, ve kterém skvěle mísí mafiánské historky a brutalitu s náboženskými otázkami a vše podává s humorným nadhledem. Byl to právě Ennis, který díky tomu, že dostal v tvorbě volnou ruku, pomohl Darkness k famóznímu a velmi úspěšnému startu.

Na co se mohou čtenáři těšit?

– velký formát

– 640 plnobarevných stran

– prvních 25 dílů série

– alternativní nikdy nevydaná obálka

– unikátní číslo výtisku

– speciální strana se jmény všech kupujících

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud