Pražské hudební festivaly přilákaly 50 tisíc návštěvníků: Zahrál jim Iggy Pop či The Foals

Autor: ČTK - 
27. června 2016
07:03

Dvě velké hudební akce v Praze, festival United Islands of Prague a první ročník Metronome, navštívily tisíce lidí. Akce United Islands od čtvrteční klubové noci do dneška podle pořadatelů zaznamenala přibližně 50.000 návštěvníků. Na první ročník Metronome si během víkendu zakoupilo vstupenky 7500 lidí. United Islands každoročně nabízí spíše nová jména světové i tuzemské scény. Metronome festival pozval velké hudební hvězdy.

Program 13. ročníku festivalu United Islands of Prague, který každoročně navštíví desítky tisíc lidí, byl tradičně zdarma. United Islands zaplnil hudbou Kinského zahradu, Kampu, Střelecký ostrov, Žofín, Janáčkovo nábřeží a areál pivovaru Staropramen na Smíchově. Rozsáhlost akce si vyžádala dopravní omezení. Akce United Islands si zachovala tradiční ráz festivalu pro rodiny s dětmi s nabídkou exotického občerstvení a množstvím mimofestivalových aktivit.

Metronome v areálu holešovického Výstaviště dnes uvedl mimo jiné Crystal Fighters a Foals. Z tuzemské scény pak J.A.R. s gospelovým sborem Maranatha či Ivana Krále s Jiřím Suchým a další interprety. V sobotu zde jako hlavní hvězda se svým energickým vystoupením nadchnul davy diváků legendární Iggy Pop. V neděli zabodovala kapela Walk off the Earth, kanadská formace známá zejména díky neotřelým coverům světových hitů, která se loni představila v pražském klubu Roxy. Hlavní program uzavřeli britští Foals, jedna z nejžádanějších kapel současnosti, která během letošního turné vyprodala i proslulý stadion Wembley.

Festival, který v Praze zkoušejí zavést pořadatelé stejné akce, jakou je United Islands, má rozpočet 40 milionů korun. V dalších ročnících organizátoři očekávají jeho až dvojnásobné navýšení. Festival, který prezentuje plakát s raketou mířící k Měsíci se sloganem Bang Zoom! Up To The Moon!, nemá tradičního hlavního sponzora. Podle pořadatelů je podnikatelským záměrem.

V areálu Výstaviště se v předchozích letech konal například festival Aerodrome, na jehož druhém ročníku se před dvěma lety představila skupina Metallica. Letos se Aerodrome přesunul do holešovické Tipsport Arény.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud