Na závěr hodinu a půl trvajícího koncertu zahrál i ukázky z nového alba Post Pop Depression. Přestože nepatří ke komerčně nejúspěšnějším muzikantům, je Iggy Pop důležitou a respektovanou postavou punkové a rockové hudby.

Kvůli předpokládanému dešti organizátoři vystoupení Iggyho Popa uspíšili o čtvrt hodiny, což se vyplatilo. Pršet začalo až v závěru koncertu hlavní hvězdy prvního večera, úvod festivalu tak déšť příliš nepoznamenal.

Před punkovou ikonou, která příští rok oslaví sedmdesátku, dnes hráli britští The Kooks, anglická zpěvačka a skladatelka Ella Eyreová a na dvou vedlejších scénách třeba Hudba Praha, Richard Müller nebo Barbora Poláková.

Fotogalerie
12 fotografií

Festival, který v Praze zkoušejí zavést pořadatelé již třináctileté akce United Islands, na holešovickém Výstavišti pokračuje ještě v neděli. Vystoupí třeba jedna z nejžádanějších kapel současnosti, britští Foals. Loni na podzim vydali své již čtvrté studiové album What Went Down a během letošního turné se jim podařilo vyprodat i proslulý stadion Wembley. Na nedělním programu je také koncert Ivana Krále, který byl v 80. let členem skupiny Iggyho Popa a předtím hrál v doprovodné kapele Patti Smithové.

Iggy Pop v Česku již vystoupil například na festivalech v Trutnově a Colours of Ostrava. V roce 2008 zahrál v Praze i s obnovenou kapelou The Stooges. Ta měla na přelomu 60. a 70. let velký vliv na podobu hard rocku a počátky punku. Proslavení byli svými koncerty, na kterých Pop skákal z pódia. Dnes z pódia sešel za přísného dohledu ochranky mezi první řady publika, s fanoušky se objímal a podával si ruce. Stage diving se stalo podle něj populární i mezi mnoha dalšími muzikanty. Pop patří k těm, kdo punk rock a podobné styly nejvíce ovlivnili, říká se mu také Kmotr punku. Dodneška se na pódiu drží svého velmi dynamického projevu, což viděli i dnešní diváci, i když někdy své síly vyčerpá do posledního doušku.