Recenze: Kniha kuriozit z historie prozradí, proč bral Hitler kokain a jak zemřel Stalin

Recenze: Kniha kuriozit z historie prozradí, proč bral Hitler kokain a jak zemřel Stalin  (Autor: nakladatelství Jota, archiv Blesku)
Autor: Dagmar Čechová - 
14. dubna 2016
15:22

Dějepis se jen málokde vyučuje obzvláště zábavně. Asi vám na hodinách neříkali, že Stalin v začátcích své kariéry vyloupil banku, že pro jistého japonského vojáka skončila válka až v roce 1974 nebo jak to ve skutečnosti bylo s kanibalismem fotbalového týmu, který s letadlem ztroskotal v Andách. V knize Když Hitler bral kokain a Stalin vyloupil banku se to ale dozvíte.

Historie není plná jen nudných dat, dávno zapomenutých bitev a povinně známých osobností. Existuje celá řada nadmíru zajímavých historek a dějepisných událostí, které se ve škole nedozvíte. Často takové informace kolují mezi lidmi pouze jako kuriozitky bez širších informací o detailech a pak jsou většinou považované za výmysly.

Jak budete asi překvapení, když se dočtete, že Hitler opravdu bral drogy – kokain a mnoho dalších – a ke všemu ne z vlastního popudu, ale na doporučení lékaře? Nebo když se dozvíte, že muž, který přežil atomový výbuch v Hirošimě a odjel do Nagasaki, aby zde přežil i druhý bombový útok, nebyl sám – takových lidí bylo více než sto!

Podobných příběhů je v knize Když Hitler bral kokain a Stalin vyloupil banku rovných 50. A nemusíte se bát, že byste usínali nudou, jako na hodinách dějepisu. Tyto historické perličky jsou napsané lehkým a zábavným stylem, nejsou přehnaně dlouhé nebo vycpané zbytečnými podrobnostmi o historickém zasazení – na druhou stranu ale musíte mít alespoň nějaké znalosti dějinných souvislostí.

Kniha Gilese Miltona je lehkým poutavým čtením. Tenkou publikaci budete mít přečtenou za pár hodin a jedno je jisté – budete chtít víc!


Giles Milton

Když Hitler bral kokain a Stalin vyloupil banku

Nakladatelství Jota, 2016

183 stran

Hodnocení: 95 %

vseznaleksenior ( 14. dubna 2016 20:09 )

byt vskutku zajimave. VCo je ovsem pravda, to bude asi okrajove... Nedavno jsem se docetl v podobne knize nemecke, ze ataman Mazepa v Polsku ojel stechticnu a pak ho z Polska hnali svinskym krokem... No a od te doby se narody nenavidi

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud