Začíná Febiofest: 6 snímků, které byste si neměli nechat ujít

 • 17. 3. 2016
  14:00

  Devět dní těch nejlepších a nejnovějších snímků. Ve čtvrtek 17. března začíná filmový festival Febiofest, který přinese mnohem víc než jen působivé snímky. Kromě spojení tematické večeře po promítaném filmu bude možné si užít zcela zdarma hudební program Febiofest Music Fest, a to od 18. do 24. března v prostorách garáží kina CineStar na Smíchově.

  Připravili jsme pro vás šest snímků, které byste si v rámci tradičního filmového festivalu neměli nechat ujít. V rámci Febiofestu nebude možné si rezervovat místa předem. Návštěvníci si tak musí koupit lístky na pokladně CineStar nebo si je zakoupit online. Cena většiny lístků vychází na 89 korun, výjimkou jsou projekce, které jsou označené jako Projekce charitativního partnerství. Z ceny 129 korun tak přispějete čtyřiceti korunami na komunitní centrum pro seniory a jejich blízké Život 90.

 • 1.Anomalisa

  AnomalisaAnomalisa

  Ne všechny animované snímky jsou stejné. Tento mezi nimi podle kritiků vyčnívá. Stejně tak jako další filmové počiny amerického scenáristy Charlieho Kaufmana, který se proslavil svými snímky Věčný svit neposkvrněné mysli a V kůži Johna Malkoviche. Ve svém druhém režijním počinu se vydává do melancholického a sarkastického světa Michaela Stonea. Michael je uznávaným řečníkem v oblasti služeb zákazníkům a přijíždí do hotelu, kde má mít na kongresu projev pro stovky účastníků. Svět je ale pro něj již tak nezajímavý, že všichni lidé včetně jeho ženy a dcery mluví stejným hlasem ‒ než potká Lisu. Propracovaná stop-motion animace je unikátním výtvarným ztvárněním příběhu člověka, který zjišťuje, že možná ještě není nutné lámat hůl nad lidskou existencí.

   

  Promítání:
  17. března od 19. hodiny v CineStar Praha Anděl 
  18. března od půl třetí odpoledne v CineStar Praha Anděl 
  20. března v 15 hodin v CineStar Černý Most
  21. března od 22. hodiny večerní v CineStar Praha Anděl

  Lístky není možné si předem rezervovat. Buďto je možné je zakoupit na místě, nebo online.

 • 2.Kolonie

   

  KolonieKolonie

  V hlavní roli Emma Watson, která přilétá v roce 1973 do chilského Santiaga za svým přítelem Danielem (Daniel Brühl), talentovaným grafikem, který svým uměním podporuje progresivního prezidenta Allendeho. Vojenský převrat generála Pinocheta ale v zemi rozpoutá hon na Allendeho příznivce. Daniel je spolu s dalšími disidenty zatčen a převezen do Colonia Dignidad, za misii maskovaného trestaneckého tábora s brutálním režimem. Jeho jedinou nadějí na záchranu se stává Lena, která se pod záminkou k misii přidá. Z tábora se ale dosud nikdo živý nedostal. Hvězdně obsazený mrazivý thriller oscarového režiséra Floriana Gallenbergera vychází ze skutečných událostí.

  Promítání:
  19. března v 22 hodin v CineStar Praha Anděl
  20. března v 19:30 v CineStar Praha Anděl  
  21. března v 17 hodin v CineStar Praha Anděl
  22. března ve 20 hodin v CineStar Černý Most

   

 • 3.Velký malý táta, syn a všichni ostatní

  Malý velký táta, syn a všichni ostatníMalý velký táta, syn a všichni ostatní

  Asijský snímek, který se objevil v soutěži Berlinale 2015. V centru spletence příběhů o dospívání v Saigonu 90. let stojí mladičký Vu se svým novým fotoaparátem. Jeho přátelé se protloukají polosvětem klubů, ilegálních kšeftů i absurdní byrokracie měnící se země, v níž vláda nabízí peníze za dobrovolnou sterilizaci – nabídka ke zvážení, když se za získané peníze dá koupit vytoužený mobil. Mimo snahy se jakkoliv protlouct ovládají hrdiny erotické touhy v složitých konstelacích: Vu touží po Thangovi, má se oženit s Huong a ta přitom touží po někom jiném a Vuův otec se snaží ze syna udělat správného muže. Únik na venkov k řece Mekong transponuje atmosféricky silnou mozaiku do provokativní symbolické roviny.


  Promítání:
  20. března od 10:45 v Cinestar Praha Anděl
  21. března v 15:30 v Cinestar Praha Anděl

 • 4.Transdarinka  TransdarinkaTransdarinka
  Točení vlogů na mobilní telefon už není novinkou. Ovšem příležitost zhlédnout film, který byl natočený pouze na iPhone bez kvalitní kamery, se naskytne zřídkakdy. Tým Febiofestu vybral jako zástupce kvalitního mobilního filmu americký snímek Transdarinka, který získal ocenění na Mezinárodním filmovém festivalu v Rio de Janeiru za nejlepší film a v Karlových Varech cenu sekce Fórum nezávislých.

  Štědrý den v Hollywoodu. V té části, kam nablýskané limuzíny a filmové hvězdy po setmění nezabloudí ani omylem, kde holky postávají u rohu, čekají na zákazníky a doufají, že neskončí s pomočenou parukou. Sem se vrací Sin-Dee, když po měsíci konečně vypadla z vězení a je nabroušená, aby našla svého chlapa a pasáka v jedné osobě a tu blonďatou čůzu, se kterou prý spal a která navíc ani není trans, což v očích Sin-Dee a její kámošky ještě podtrhuje jeho zradu. Energický uragán cesty za pomstou, plný skvělé hudby a kulometných sprostých dialogů, ve kterém se všichni sejdou v koblihárně a možná si, když jsou ty Vánoce, i odpustí. 

  Promítání:
  18. března v 15:30 v CineStar Praha Anděl
  19. března od 20 hodin v CineStar Praha Anděl v rámci soutěže I ty jsi filmařem
  20. března od 17:30 v CineStar Praha Anděl 


 • 5.Bílí rytíři


  Bílí rytířiBílí rytíři

  Uprchlická témata organizátoři festivalu neopomíjí. Jedním z nejzajímavějších snímků  je film Bílí rytíři, který odkrývá příběh hlavního hrdiny Jacquese, který působí jako vedoucí charitativní organizace pomáhající dětem v nejmenované africké zemi. Spolu se svými kolegy má za úkol chránit místní děti před probíhajícím válečným konfliktem. Jak ale říká staré přísloví – dobrými úmysly je vydlážděná cesta do pekla, což Jacques i jeho přátelé pocítí velice brzy. Strhující psychologické drama Joachima Lafosse vzniklo volně podle mediálního skandálu, který otřásl Francií v roce 2007. Tehdy byla charitativní organizace Zoé’s Ark obviněna z pokusu o únos více než stovky dětí z Čadu do Francie. I když členové organizace tvrdili, že jde o záchrannou misi, v případu se objevila celá řada nesrovnalostí.


  Promítání:
  17. března v 19:30 v CineStar Praha Anděl
  22. března od 22. hodiny  v CineStar Praha Anděl
  25. března v 19:30  v CineStar Praha Anděl

 • 6.London Road

  London RoadLondon Road


  V rámci sekce Proti proudu představí Febiofest řadu neobvyklých žánrů. Úplně nový nevídaný žánr představí dokumentární muzikál London Road, který rekonstruuje reakci místní komunity na sérii vražd na britském maloměstě. 

  Dokument mapuje události v komunitě obyvatel titulní London Road v městečku Ipswich poté, co zde byla v roce 2006 nalezena těla zavražděných žen. Předlohou filmu byla veleúspěšná produkce National Theatre, která ze zaznamenaných výpovědí místní komunity a hysterické mediální odezvy vytvořila žánrově hraniční, rozpohybované filmové tablo. Invenčně a provokativně neotřelou formou mapuje reakci rezidentů na hrůznou sérii vražd, konfrontace s médii i policií až k odsouzení vraha. Choreografie natáčené přímo v ulicích Ipswiche, kde se vše odehrálo, konfrontují temnou grotesknost zpívané rekonstrukce s investigativním vztahem k tématu. 

  Promítání:
  17. března od 22. hodiny v CineStar Praha Anděl 
  18. března od 20:15 v CineStar Praha Anděl
  19. března od 11. hodiny v CineStar Praha Anděl

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud