Nové Star Wars trhají rekordy: Premiéra vydělala téměř 1,5 miliardy

Autor: ČTK - 
19. prosince 2015
08:36

Sedmý díl kultovní filmové série Hvězdné války překonal rekord v tržbách získaných během jediného dne v Severní Americe. Během čtvrtka shlédly v USA a Kanadě sci-fi snímek statisíce lidí a tržby pokladen dosáhly 57 milionů dolarů (1,43 miliardy korun). Výjimečný zájem o film podle agentury AP naznačuje, že by se mohl dostat na přední místa i co do celkových tržeb.

Snímek Star Wars: Síla se probouzí se v pondělí nejprve dostal do amerických kin a ve středu se začal promítat i v dalších částech světa. Během čtvrtka přitom překonal dosavadní severoamerický rekord, který držel film Harry Potter a Relikvie smrti – část 2, který v roce 2011 utržil 43,5 milionu dolarů.

Podle údajů produkční společnosti Walt Disney snímek do pátku utržil po světě celkem 130 milionů dolarů.

K enormnímu zájmu diváků, kteří stáli fronty na vstupenky u pokladen od Jakarty po Paříž, přispěl patrně i fakt, že se producentům podařilo udržet příběh filmu v tajnosti do poslední chvíle. Média začala po premiéře psát vesměs pozitivní recenze, což podle AP nahnalo do kin další diváky.

Snímek je tak podle znalců na dobré cestě přinejmenším se přiblížit filmům, které jsou na prvních místech žebříčku celkových tržeb. Ta dosud patří dvěma filmům režiséra Jamese Camerona: Avatar utržil 2,8 miliardy dolarů, zatímco Titanic 2,2 miliardy.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

broookolice1 ( 20. prosince 2015 14:30 )

Moc, moc se mi líbííí Letošní vánočky jsou vážně o Star Wars lístky na další promítání a hlavě dárečky pro mou drahou polovičku takové krásné http://www.pg.cz

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud