Otec Romana Postla: Pohřbím ho... Tajně!

Autor: Helena Lacinová - 
14. září 2008
05:00

Romana Postla (†39) z Proboštova, vraždící bestii, která má na svědomí život pěti lidí, by řada lidí nejraději viděla pohřbeného jako mršinu někde za hřbitovní zdí.

Zákon piety však platí i pro sériového vraha. Vypadalo to, že když zemřel v chomutovské nemocnici, mělo by se o jeho pohřeb postarat město. Nebude tomu ale tak. Romana Postla pohřbí jeho otec! Tajně!

Některá média přinesla v pátek mylnou informaci, že vrah měl pohřeb už ve středu. Není tomu tak. "Určitě pohřeb ještě neměl," řekl v sobotu Nedělnímu Blesku zlomeným hlasem otec vraha Viktor Postl (62), který v těchto dnech prožívá nejkrutější dny svého života.

O synovi mluví jako o zrůdě, nechce se k němu znát, jeho manželka je zcela zhroucená, nechodí z bytu ven. Přesto svému synovi obyčejný pohřeb zajistí...

Z Prahy, kde je nyní vrahovo tělo stále ještě na soudním lékařství, ho má příští týden sjednaná pohřební služba přepravit do Teplic. "Je hrozné o tom mluvit. Před dvěma roky jsme pohřbili dceru, měla rakovinu," odmlčel se zdrcený otec a nemohl dál mluvit.

Kdyby však svému synovi, chladnokrevnému vrahovi, tuhle poslední službu neprokázal, zůstala by na městě, kde zemřel. Proto by se o něj jinak musela postarat chomutovská radnice. Jeho urna by tak skončila ve společném hrobě, k čemuž díky otci nedojde.

Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud