Zatkli řidiče autobusu, lidi nechali na dálnici!

Přímo na dálnici D1 poblíž Velkého Meziříčí v pátek policie zatkla jednoho z řidičů společnosti Student Agency. Řidič patřil mezi celostátně hledané osoby!
Na to policie přišla při náhodné silniční kontrole. Autobus plný cestujících zůstal čekal v odstavném pruhu 30 minut na příjezd náhradního řidiče. Zadržený muž, který pracuje u dopravce teprve dva týdny, o hledání své osoby údajně nevěděl.
Při nástupu měl čistý trestní rejstřík, stíhání podle něj může souviset s jeho předchozím neúspěšným podnikáním v dopravě, řekl ČTK majitel firmy Radim Jančura.
"Náš řidič vůbec nevěděl, že je hledanou osobou. Už nějakou dobu totiž nepřebíral poštu. Každopádně bylo jeho zadržení nestandardní, jako vystřižené z filmu o Divokém západu. Sami cestující sepsali proti postupu policejní hlídky petici. Zatím jsme se nerozhodli, zda si na postup policie budeme stěžovat," řekl Jančura, kterému se nelíbí, že policie nechala autobus stát v odstavném pruhu a nedovolila řidiči dojet do cíle nebo zaparkovat u nejbližšího odpočívadla. Mezi cestujícími byl podle Jančury také policista, který práci svých kolegů při zatýkání řidiče kritizoval.