V Texasu popraven trojnásobný vrah

Ilustrační foto - soud
Autor: ČTK - 
13. srpna 2008
05:48

V Texasu byl v úterý popraven muž, který se přiznal k dvojnásobné vraždě v době, kdy si už odpykával šedesátiletý trest za jinou vraždu.

Poprava byla vykonána smrtící injekcí. Dvaatřicetiletý Leon Dorsey při loupežném přepadení obchodu v roce 1994 zastřelil dva prodavače a odnesl si lup v hodnotě 392 dolarů (přes 6000 korun). Před trestem ho tehdy zachránila jeho postava, která neodpovídala popisu svědků vraždy.

Usvědčen z tohoto trestného činu byl až v roce 1998, kdy se dallaské policii podařilo získat dost důkazů o jeho vině. On si ale v té době už odpykával trest odnětí svobody na 60 let za vraždu jednapadesátileté ženy, kterou zabil rovněž při loupežném přepadení. K vraždě dvou prodavačů se nakonec přiznal a dostal trest smrti.

Přesto že byla kolem něho vysoká bezpečnostní opatření, která se dělají jen u nejagresivnějších vězňů, spáchal podle soudních orgánů během pobytu v cele smrti 95 přestupků.

Texas obnovil trest smrti v roce 1982. Od té doby tu bylo popraveno 412 odsouzených, což je více než v kterémkoli jiném americkém státě. Letos je to v Texasu šestá poprava a podle informačního střediska pro tresty smrti má být do konce září ukončen život dalších sedmi trestanců.

Další videa
Články odjinud