Syn zaútočil na otce, ten ho bodl skalpelem!

3. 6. 2008
05:00

Plynovou pistoli a kuchyňský nůž vzal při hádce na svého otce Karel Kubovec (19). Ten se pokusil jeho útok odrazit. Sáhl po skalpelu a bodl mladíka do hrudníku.

 

Syn stačil vyběhnout z domu na ulici, kde se zhroutil. Otec (51) se zpovídá z ublížení na zdraví.

Zakrvácený mladík šokoval náhodné kolemjdoucí v centru Strakonic. "Ležel bez trička na chodníku. Byl celý od krve a držel se zboku za hrudník. Záchranku mu přivolali až chodci," uvedla žena, která přihlížela příjezdu záchranářů.

"Muž se po synovi ohnal se skalpelem v ruce poté, co ho mladík údajně v bytě napadl. Vystřelil na něj z plynové pistole a dál ho měl ohrožovat nožem. Proč k hádce došlo, šetříme," řekla policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Mladík utrpěl středně těžké zranění. "Zůstává na jednotce intenzivní péče. Jeho stav je stabilizovaný, není v ohrožení života," potvrdil ředitel nemocnice Tomáš Fiala.

Zraněný Kubovec není podle sousedů žádným svatouškem. Vidí ho jako mladíka s násilnickými sklony, který je zřejmě příznivcem drog. Navíc už dříve měl problémy se zákonem. Blesk zjistil, že ho v nejbližších dnech čeká soud kvůli neoprávněnému užívání cizí věci a řízení auta bez řidičáku.

"Rozbor krve ukáže, jestli byl pod vlivem návykové látky. Je možné, že případ bude překvalifikován na nutnou obranu," připustila Nováková.

 

1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud