Kuriózní případ u Chotýčan: V křoví ležela mrtvola?!
Na jihočeské policisty se před pár dny obrátil oznamovatel, který tvrdil, že v křoví u Chotýčan na Českobudějovicku leží zřejmě část chodidla. Kriminalistický technik přivolaný na místo svědka uklidnil. Ukázalo se totiž, že jde o část aranžérské figuríny!
„Zřejmě jsem našel část lidského těla,“ zavolal koncem minulého týdne na linku 158 vyděšený oznamovatel. Policistům popsal, že cestou na Chotýčany zastavil u odbočky k jednomu bývalému lomu. Když se ale rozhlédl, uviděl v křoví něco, co vypadalo dle něj jako část nohy. Nebyl si jistý, zda nemůže být zbytek mrtvoly zahrabán v porostu.
Policie nebrala oznámení na lehkou váhu a vyrazila na místo. „Operační důstojník na místo okamžitě vyslal hlídku z obvodního oddělení Hluboká nad Vltavou a následně také kriminalistického technika. Na první pohled se nález skutečně jevil jako lidská noha,“ popsala krajská policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.
Jenže následné ohledání ukázalo, že celá záhada má mnohem prostší řešení. „Technik určil, že se jedná o část aranžérské figuríny, kterou z místa následně odvezl,“ dodala mluvčí.
To teda 😁