V Gruzii se ztratil Čech Stanislav (25): Naposledy o sobě dal vědět v září, pátrá po něm policie

Autor: btk - 
19. listopadu 2024
12:01

Policisté a záchranáři na západě Gruzie u hranic s Abcházií pátrají po pohřešovaném českém turistovi. Jde o vášnivého cestovatele a stopaře Stanislava Kocsise. Naposledy o sobě dal vědět před měsícem a půl.

Koncem srpna se stopař a cestovatel Stanislav Kocsis vydal přes Turecko do Gruzie. Naposledy se rodině ozval koncem září, když dorazil do horské oblasti Samegrelo.

„Naše konzulka kontaktovala policii a záchranářské týmy, které se už několikrát pokusily tohoto českého občana vypátrat. Naposledy se podle souřadnic nacházel v horské oblasti, která je z hlediska přírodních podmínek nevyzpytatelná,“ uvedl pro CNN Prima News mluvčí zahraničních věcí Daniel Drake. Po cestovateli vyšetřovatelé vyhlásili celostátní pátrání.

V červenci hledal parťáka

„Cestuji, abych vytvořil projekt o laskavosti cizích lidí, to znamená, že mým cílem je za celou cestu nic neutratit. Žádné žebrání, jen prosby,“ napsal Stanislav v létě do skupiny na sociální síti, kde hledal na svou cestu parťáka.

„Pokud by se ke mně chtěl někdo po cestě připojit, byl by hodný a nechal sebe přespat, svezl mě nebo se chtěl jen tak potkat a popovídat si, ozvěte se, protože tak chci poznat kulturu každé země, skrze její obyvatele,“ pokračoval. V době napsání příspěvku se zrovna nacházel na Slovensku, odkud plánoval cestu na východ.

spania ( 20. listopadu 2024 00:09 )

Myslím,že takhle sám cestovat a stopovat je velké riziko... 👎

Olihen ooo ( 19. listopadu 2024 23:36 )

Hádam sa nájde v poriadku 😕

VesMirek ( 19. listopadu 2024 16:31 )

Asi si chtěl zahrát ruskou, pardon gruzínskou ruletu.

František Volenec ( 19. listopadu 2024 13:05 )

Důvěra se nevyplácí

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání