Čtvrtek 25. července 2024
Svátek slaví Jakub, zítra Anna
Polojasno 24°C

Moldavana podezřelého z vraždy Valerie (†9) dopadli v Praze: Česká policie ho předala do Německa!

Podezřelého Moldavana z vraždy Valerie (†9) dopadli v Praze: Česká policie ho předala do Německa!
Podezřelého Moldavana z vraždy Valerie (†9) dopadli v Praze: Česká policie ho předala do Německa!  (Autor: Sociální sítě, Blesk: Václav Burian)
Autor: ČTK - 
10. července 2024
15:52

Německá policie si ve středu na hraničním přechodu Petrovice převzala od českých kolegů Moldavana, kterého podezřívá z červnové vraždy devítileté dívky v saském městě Döbeln. Informovala o tom agentura DPA. Případ v Německu vyvolal velkou pozornost, po školačce policisté s řadou dobrovolníků více než týden pátrali. Muže zadržela česká policie v centru Prahy 14. června.

Dívka původem z Ukrajiny se ztratila 3. června cestou do školy. Po osmidenním pátrání se její tělo našlo v lese u Döbeln nedaleko Drážďan. Šestatřicetiletého Moldavana, kterého média označují za bývalého přítele dívčiny matky, zachytila v den zmizení školačky bezpečnostní kamera v sousedství a navíc se jeho mobilní telefon do sítě přihlásil právě v Döbeln.

Muž ještě dnes předstoupí před soud v Saské Kamenici (Chemnitz), kde se bude moci k obviněním vyjádřit. List Sächsische Zeitung dnes napsal, že kriminalisté by se tak mohli více dozvědět o motivu. Vyšetřovatelé prozatím jen uvedli, že dívka se stala obětí trestného činu, sexuálně zneužita nebyla. Moldavanovi v případě odsouzení hrozí 15 let vězení, vyloučeno ale není ani doživotí.

Případ ukrajinské dívky, která s matkou a sestrou odešla do Německa v roce 2022 kvůli ruské invazi, zemi šokoval. K případu se vyjadřovali politici a v Döbeln vzniklo pietní místo, kde lidé nechávali květiny a kde zapalovali svíčky. Vznikla rovněž sbírka, kterou město pro rodinu zorganizovalo. Z vybraných peněz se mimo jiné zaplatil převoz těla na Ukrajinu, kde byla dívka pohřbena.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání