Úterý 16. července 2024
Svátek slaví Luboš, zítra Martina
Oblačno, bouřka 29°C

Sekta Svatých věřila, že holčičku (†8) s cukrovkou uzdraví jedině Bůh: Dítě po odpírání léků zemřelo!

Soudní skica členů skety, kteří odpíráním inzulínu způsobili smrt osmileté dívky
Soudní skica členů skety, kteří odpíráním inzulínu způsobili smrt osmileté dívky  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK - 
10. července 2024
11:14

V Austrálii ve středu začal soud se členy náboženské sekty, kteří připravili o život osmiletou dívku, když jí odpírali léky na cukrovku, píše server BBC. Tělo Elizabeth Struhsové objevili policisté poblíž Brisbane ve státě Queensland v lednu 2022. Podle vyšetřování tou dobou Struhsová nedostala dávku inzulinu téměř týden. Mezi obviněnými jsou i její rodiče.

Obžaloba uvedla, že členové sekty The Saints (Svatí) se namísto konzultace s lékaři za uzdravení osmileté dívky modlili. Obviněných je celkem 14 a všichni se rozhodli hájit se sami.

Otec mrtvé dívky Jason Struhs a vůdce sekty Brendan Stevens čelí obvinění z vraždy. Oba muži měli podle obžaloby ostatní nabádat k tomu, aby malé Elizabeth léky nepodali. Matku a bratra Struhsové spolu s dalšími deseti lidmi ve věku od 22 do 67 let policie obvinila z usmrcení z nedbalosti. O případné vině 14 členů skupiny rozhodne soud v Brisbane.

„Všichni obvinění jsou součástí skupiny, která věří, že uzdravit může jedině bůh a léčbu a léky je třeba odmítnout. Jedinou výjimkou jsou drobnosti jako například aplikace náplasti. Počet členů tohoto uskupení je omezený a sestává ze tří rodin,“ upozornila při zahájení slyšení státní zástupkyně Caroline Marcová.

Početná skupina obviněných zabrala v soudní místnosti dva dlouhé stoly. Vinu již dříve odmítli všichni. Vzhledem k tomu, že je případ složitý a známý v australských médiích, verdikt o vině či nevině vynese pouze soudce, nikoli porota. Předpokládá se, že proces potrvá asi tři měsíce, píše BBC.

Video  Blesk Podcast: Guru Jára může mít vliv i ve vězení, varuje Vojtíšek  - pdc, bp, Jiří Marek
Video se připravuje ...

Uživatel_5845004 ( 10. července 2024 15:27 )

To je Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů, ti co propagují polyamorii jsou i v ČR...

Fousková Milena ( 10. července 2024 13:37 )

To bude něco jako Jehovisti.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání