Úterý 26. září 2023
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Polojasno 22°C

Hrůzná nehoda na Kroměřížsku: 10 zraněných po srážce vlaku s náklaďákem!

Autor: ČTK - 
5. června 2023
14:48

V Dobroticích, místní části Holešova na Kroměřížsku, v pondělí ráno po srážce s nákladním autem vykolejil osobní vlak. Cestovalo v něm zhruba 50 lidí. Devět lidí, kteří při nehodě utrpěli zranění, převezly posádky záchranné služby do nemocnic, řekla to mluvčí krajské záchranné služby Gabriela Netopilová Sluštíková. Podle mluvčí jde většinou o lehká zranění. Mezi zraněnými byl i řidič nákladního auta, dvě děti a podle mluvčího policie Radomíra Šišky i strojvůdce. Odhadovaná škoda na vlaku a trati je 2,5 milionu korun.

Provoz na regionální trati 303 mezi Holešovem a Bystřicí pod Hostýnem na Kroměřížsku je přerušen, cestující vozí náhradní autobusy, uvedly České dráhy. Podle mluvčího Správy železnic Jana Nevoly bude trať uzavřená minimálně do 15:00. Mimo kolej je téměř celý vlak, náraz byl silný. „Nevíme v tuto chvíli, v jakém stavu je trať,“ uvedl v pondělí dopoledne Nevola. Předběžnou příčinou je podle něj nepozornost řidiče nákladního auta, vyšetřování ale pokračuje.

Záchranná služba původně informovala o deseti zraněných, dopoledne její mluvčí počet upřesnila na devět. „V Kroměřížské nemocnici naše posádky předaly celkem šest lidí, čtyři na chirurgickou ambulanci a dva na dětské oddělení. Do zlínské nemocnice záchranáři převezli tři pacienty, dvě děti ve věku 13 a 15 let do úrazové ambulance a jednoho muže jsme předali na vysokoprahový urgentní příjem, a to kvůli mechanismu poranění, kdy jsme nemohli vyloučit další závažná vnitřní zranění," řekla Netopilová Sluštíková. Zraněný muž, který byl převezen do zlínské nemocnice, má lehké zranění. „Není v ohrožení života, v nemocnici zůstává na pozorování," řekla dnes ČTK mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Dvě děti byly ambulantně ošetřeny a poté propuštěny do domácí péče.

Nehoda se podle mluvčího Drážní inspekce stala krátce před 07:15. Osobní vlak směřující z Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku do Kojetína na Přerovsku se s nákladním autem srazil na železničním přejezdu u Dobrotic, který je zabezpečen pouze výstražnými kříži. „V důsledku střetnutí osobní vlak vykolejil a nákladní automobil byl převrácen na bok,“ uvedl Drápal. Příčiny a okolnosti nehody podle něj nyní pracovníci Drážní inspekce zjišťují.

Vlak se s nákladním autem podle policejního mluvčího Šišky srazil na přejezdu ve směru k průmyslovému areálu. „Není to frekventovaná komunikace. Je tady devět zraněných včetně strojvůdce. Dechové zkoušky jak u strojvůdce, tak u řidiče náklaďáku, byly negativní,“ řekl Šiška.

Hasiči, kteří na místě neštěstí také zasahují, vyhlásili v souvislosti s nehodou druhý ze čtyř stupňů požárního poplachu. „Velitel zásahu si na místo povolal evakuační autobus ze stanice ze Zlína. Do něj přestoupili nezranění cestující a autobus je dopravil na jinou vlakovou stanici,“ uvedla na sociální síti mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Po nárazu podle ní z nákladního auta ve větším množství vytekly provozní kapaliny, které hasiči zasypali a zamezili jejich dalšímu úniku. „Vykolejenou vlakovou soupravu zajistili proti dalšímu pohybu,“ uvedla Javoříková. Na místo nehody se podle ní dostavili drážní hasiči z Přerova, kteří si převzali velení.

Video  Kdy můžete a kdy nesmíte přecházet železniční přejezd?  - Videohub
Video se připravuje ...

Yarda ( 5. června 2023 10:45 )

To by xakru už někdo těm mašinfírům měl zakázat jezdit s vlaky po silnicích. Jak k tomu ti kamioňáci přijdou.

bizon_pepa ( 5. června 2023 10:41 )

Radiozurnal.
Ráno: oba řidiči v pořádku. Ve vlaku jeden lehce zraněný.
Později: oba řidiči v pořádku, ve vlaku jeden těžce zráněný
Blesk: řidič těžce zraněný, ve vlaku 10 zraněných.
Sakra, to se tam bojuje nebo co se děje?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud