Čtvrtek 28. září 2023
Polojasno 24°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Cizinci kradli napříč republikou: Napáchali škody za 19 milionů!

Autor: ČTK, VaB - 
4. května 2023
17:10

Kriminalisté dopadli dva cizince podezřelé ze série vloupání ve Středočeském a Zlínském kraji a na Vysočině. Podle policie mají na svědomí pět vloupání do rodinných domů, tři vloupání do hasičských zbrojnic a vykradení dvou bankomatů. Způsobili při tom škodu za 19 milionů korun.

Středočeští kriminalisté se začali případem zabývat loni v dubnu, kdy zaznamenali sérii vloupání do hasičských zbrojnic. Dvě vloupání vyšetřovali na Berounsku a jedno v Praze. Pachatelé byli maskovaní a odnesli si nářadí na vyprošťování při dopravních nehodách. Odcizené hydraulické nůžky využili při vykradení bankomatů.

Muže ve věku 44 a 54 let zadržela počátkem března zásahová jednotka v Praze. Překvapili je ve chvíli, kdy se autem přesouvali ze Zlínska, kde v rodinném domě odcizili šperky za více než 300.000 korun. Policie o tom informovala na svém webu. 

Muži měli podle policie na svědomí také vloupání do pěti rodinných domů, odkud vzali hlavně peníze, drahé šperky, značkové luxusní oblečení, kabelky či hodinky. Z jednoho domu odcizili trezor, který převezli autem do Klánovického lesa.

Pomocí hydraulických nůžek ho tam násilně otevřeli a vzali z něho věci za miliony korun. Dvojice za sebou podle Suchánkové nenechávala mnoho stop a po krádežích odjížděla do zahraničí. Muži jsou aktuálně ve vazbě, staršímu z pachatelů hrozí až desetiletý trest vězení.

Video  Policie dopadla dva muže podezřelé ze série vloupání se škodou 19 milionů Kč. Kradli napřič republikou.  - Policie ČR
Video se připravuje ...

Kazimir1 ( 5. května 2023 10:15 )

Vlastě i opálení slováci jsou cizinci

Monika Jandikova ( 5. května 2023 07:13 )

Jak jinak zivime UK tady jsou vysmátý a dělají jen bordel ať táhnou do války bránit svou zemi místo toho jsou když to vidim vysmátý s narvanyma taskama každý den nákupy vše značkový chovají se jako kdyby tu byli doma ještě se rozčiluji že neumíme ukrajinský to jsme to dopracovali

lisakjirka ( 4. května 2023 17:38 )

Co takhle ty cizince blíže specifikovat ???

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud