Středa 29. května 2024
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Oblačno, bouřka 21°C

Dvojice povalila vozíčkáře (69) v České Lípě na zem a okradla ho! Policie hledá svědky

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.  (Autor: Profimedia)
Autor: ČTK - 
18. března 2023
08:54

Policie v České Lípě vyšetřuje přepadení devětašedesátiletého vozíčkáře, hledá svědky. Událost se stala ve středu večer, dva muži bezmocného muže připravili o několik tisíc korun. Při loupeži ho ještě shodili z vozíku a ponechali ho na zemi bez pomoci. Tu mu přivolal projíždějící řidič, po pádu na silnici byl muž celý potlučený, uvedla na webu českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.

„Případ jsme kvalifikovali jako zločin loupeže, za který pachatelům v případě dopadení hrozí odnětí svobody až na deset let. Případné svědectví k případu přijme každá naše služebna nebo je možné kontaktovat naši bezplatnou tísňovou linku 158,“ uvedla policejní mluvčí.

Dva muži přepadli muže na invalidním vozíku ve středu kolem 21:30 v České ulici. „Pachatelé ho obstoupili, znemožnili mu pohyb a prošacovali ho. V jeho kapsách našli kromě krabičky cigaret i jeho několikaměsíční úspory, kterými si chtěl zaplatit bydlení na ubytovně. Jedná se o částku v řádu tisíců korun,“ popsala událost Baláková.

Poslední tři měsíce pobýval podle mluvčí přepadený muž v nemocnici, kde mu museli amputovat jednu nohu. „Odtud ho propustili v pondělí. Muž před svou hospitalizací bydlel na jedné českolipské ubytovně, kam se chtěl zase vrátit. Než si ubytování stačil vyřídit, připravili ho lupiči o veškeré peníze, a rozhodli tak o tom, že se z něj stane bezdomovec,“ doplnila mluvčí.

Muž neskončil na ulici díky pomoci města. Když se o jeho osudu dozvěděla starostka České Lípy Jitka Volfová (ANO), zajistila mu ve spolupráci s pracovníky Odboru sociálních věcí a zdravotnictví města České Lípy potraviny a prostřednictvím příspěvkové organizace Sociální služby města České Lípy také oblečení a bezbariérové přístřeší.

Video  Loupežné přepadení v Lázních Bělohrad.  - Policie ČR
Video se připravuje ...

 

 

verka1 ( 18. března 2023 10:08 )

Chytnout a patřičně potrestat, okrást nemocného 🤮
V televizi říkali že dostal byt pro vozíčkáře, tak je hezké od sociálního odboru že se takhle postarala.
Pan po amputaci nohy má nárok na příspěvek na péči, mobilitu, a z toho si bude platit pečovatelky.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání