Samořídicí vůz Tesla se vymkl kontrole: Zabil dva lidi! Selhaly brzdy?

Autor: rix - 
14. listopadu 2022
10:47

Děsivý incident se odehrál 5. listopadu v čínské městské prefektuře Čchao-čou. Automobil Tesla Model Y se řítil ulicemi jako neřízená střela. Cestou srazil a ohrozil další motorkáře, cyklisty i jiná vozidla. Poté došlo k děsivé havárii. V důsledku zběsilé jízdy zemřeli dva lidé. Řidič vozu uvedl, že měl problémy s brzdami. To automobilka Elona Muska odmítá.

Záběry z čínských bezpečnostních kamer doslova obletěly svět. Všichni mohli sledovat podivné chování moderního automobilu. Tesla se raketově proháněla jinak poklidnými ulicemi čínského města u pobřeží severovýchodně od Hongkongu. Než její cesta skončila tvrdým nárazem do budovy, zabila Tesla dva nevinné občany. 

Video  Tesla se nekontrolované řítila ulicemi čínského města.  - Twitter
Video se připravuje ...

Podle pětapadesátiletého řidiče se vůz zbláznil poté, co se s ním pokusil zaparkovat. Krátce na to se automobil rozjel plnou rychlostí vstříc ulicím. Tesla prý na nic nereagovala. Když čínský řidič sešlápl brzdu, auto údajně dále zrychlovalo. 

Tesla uvedla, že incident vyšetřuje, ale varovala před „fámami“ a poukázala na vlastní údaje z vozu. Ty podle zástupců firmy Elona Muska nevykázaly, že by byl za jízdy sešlápnut brzdný pedál. Jak uvedl deník Daily Mail, společnost spolupracuje s čínskými úřady na vyšetření neštěstí. Oběťmi šílené jízdy mají být jeden z motocyklistů a mladá středoškolačka. 

Čína je druhým největším trhem automobilky Tesla a zběsilá jízda patřila mezi nejsledovanější videa na sociální síti Weibo. Společnost již dříve čelila tvrzením o selhání brzd v Číně. Proti ním se ale tvrdě ohrazuje. Po řidiči vozu dokonce požaduje odškodnění právě za jeho slova o selhání pedálů. Prý tak bez důkazů poškozuje pověst firmy.

 

 

ladyhelmet ( 14. listopadu 2022 13:23 )

Jaj, ceske socky komentuju, co si ani Trabant nemozu kupit. Typek si modifikoval Teslu a potom sa cuduje, ze to nieje ako vytuningovat cinsky odpad.

zuzakirsch ( 14. listopadu 2022 13:18 )

Elon - Twitter a teď tohle. Když se nedaří, tak se nedaří.

Uživatel_5500418 ( 14. listopadu 2022 13:10 )

Jo to je tak když si magoři koupí pojízdný vysavač a myslí si jak šetří ovzduší a ušetří na PHM .

bullshit ( 14. listopadu 2022 12:26 )

Částečně vyřeší důchodovou reformu.

bullshit ( 14. listopadu 2022 12:25 )

Ještě že VW LUPO není samořiditelné...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání