Úterý 3. října 2023
Svátek slaví Bohumil, zítra František
Polojasno, déšť 26°C

V Chodově na Sokolovsku shořel Penny market! Hasiči vyhlásili poplach 3. stupně

Aktualizováno -
6. listopadu 2022
09:38
Autor: ČTK - 
6. listopadu 2022
08:57

Hasiči Karlovarského kraje od nedělního rána zasahují ve městě Chodov na Sokolovsku u požáru supermarketu. Podle vyjádření hasičů na sociálních sítích plameny poškodily i několik zaparkovaných aut. Při požáru se nikdo nezranil. 

Rozsáhlý požár zachvátil v neděli obchod Penny Market v Chodově na Sokolovsku. „Hořet začalo brzo ráno, před otevřením obchodu. Hasiči na místo původně vyslali 12 jednotek, nyní už obchod nehoří plamenem, oheň ho ale prakticky celý zničil,“ řekl ČTK mluvčí karlovarských krajských hasičů Martin Kasal. 

Dohašování bude dle odhadů hasičů trvat následujících několik hodin a na místě byl snížen počet hasících jednotek.

Požár byl hasičům nahlášen ve 4:45. „V době příjezdu první jednotky na místo byl celý objekt v plamenech a začalo docházet k destrukci střechy,“ uvedl Kasal. Příčina vzniku požáru a výše škody, kterou způsobil, jsou zatím předmětem vyšetřování.

V okolí supermarketu poškodil požár také asi desítku aut, řekla ČTK policejní mluvčí Zuzana Churaňová. Na místo vyjeli sokolovští kriminalisté, míří tam i policejní psovod se psem speciálně cvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření.

Mluvčího společnosti Penny Market Tomáš Kubík ČTK řekl, že hořet začalo naštěstí v době, kdy byl obchod uzavřen a nebyli v něm žádní zákazníci ani zaměstnanci. „Máme především radost, že nedošlo k žádným ztrátám na životech ani k žádným zraněním. Škody na majetku a zničeném zboží jsou pochopitelně velké a dosahují až několika desítek milionů korun,“ doplnil.

Video  Víte, jak se zachovat při požáru ve vašem bytě nebo domě?  - Videohub
Video se připravuje ...

krapotkin ( 6. listopadu 2022 16:44 )

Neboj, oni to seškrábou a prodaj jako novinku - oslazené uzené máslo. Budeš pak cálovat 2x tolik.

BobyNo1 ( 6. listopadu 2022 11:58 )

Z toho předraženého másla asi moc nezbyde, zřejmě se rozteklo..

jajas ( 6. listopadu 2022 10:08 )

Asi naštvaný zákazník.....

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud