Pondělí 27. března 2023
Svátek slaví Dita, zítra Soňa
Oblačno, déšť se sněhem 5°C

U Valašského Meziříčí se srazil vlak s náklaďákem: Po nehodě vykolejil

Aktualizováno -
12. října 2022
10:24
Autor: ČTK, yks - 
11. října 2022
16:22

Na přejezdu u Valašského Meziříčí na Vsetínsku se v úterý odpoledne srazil osobní vlak s nákladním autem. Nehoda si vyžádala 5 zraněných, vlak vykolejil. Vlak se s vozidlem střetl mezi stanicemi Hrachovec a Zašová, řekla policejní mluvčí Milena Šabatová. Provoz na regionální trati spojující Valašské Meziříčí s Rožnovem pod Radhoštěm na Vsetínsku byl zastaven.

Nehoda se stala po 14:45. "Došlo ke střetu osobního vlaku s nákladním autem. Měly by tam být zraněné osoby. Ve vlaku bylo 12 osob včetně personálu. Vlak by měl být vykolejený, ale zatím nevím, jestli celá souprava," uvedla policejní mluvčí. Bližší informace neměla k dispozici. Později vyšlo najevo, že se lehce zranilo 5 osob. Sanitky je převezly do nemocnice.

Kvůli nehodě byl provoz na trati 281 zastaven, a to v úseku mezi Stříteží nad Bečvou a Valašským Meziříčím, uvedly na webu České dráhy (ČD). S nákladním vozem se podle ČD střetl vlak společnosti Arriva.

Poničené jsou i koleje

V noci byl po úterní nehodě na železničním přejezdu u Valašského Meziříčí na Vsetínsku odklizen vykolejený osobní vlak a havarovaný nákladní vůz. 

Aktuálně se stanovuje rozsah poškození tratě, bude nutná výměna kolejnic a oprava konstrukce přejezdu, řekla ve středu ČTK mluvčí Správy železnic Nela Friebová. Termín obnovení provozu zatím není známý.

„Předpoklad obnovení provozu dnes upřesníme podle postupu prací," uvedla mluvčí. Podle webu Českých drah by omezení na trati mohlo trvat do středečního poledne. Mezi Rožnovem pod Radhoštěm a Valašským Meziříčím je zajištěna náhradní autobusová doprava.

Video  Na koridoru v Poříčanech havaroval nákladní vlak.  - Aktu.cz
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání