Pondělí 3. října 2022
Svátek slaví Bohumil, zítra František
Oblačno 14°C

Kdo způsobil požár v Českém Švýcarsku? Policie případ vyšetřuje jako obecné ohrožení

16. srpna 2022
13:24

Policie vyšetřuje požár v Českém Švýcarsku jako trestný čin obecné ohrožení, původně ho vyšetřovala jako obecné ohrožení z nedbalosti. Upozornila na to Česká televize, informaci potvrdila policejní mluvčí Eliška Kubíčková.

„Na základě vyhodnocení dosud získaných informací a důkazů jsme případ překvalifikovali na trestný čin obecného ohrožení. Příčina požáru je nadále předmětem prověřování,“ řekla ČTK Kubíčková.

Na případu pracuje speciální tým krajských kriminalistů s pracovním názvem Park, který spolupracuje s děčínskými kolegy. „V současné době provádíme ohledání místa činu v jednotlivých sektorech za účelem zjištění kriminalistického ohniska požáru. Spolupracujeme s vyšetřovateli hasičů. Prověřování bude trvat pravděpodobně ještě v řádu několika týdnů až měsíců,“ doplnila mluvčí.

Nejrozsáhlejší požár v České republice se rozhořel 24. července, zasáhl plochu o velikosti 1060 hektarů. Na místě se vystřídalo zhruba 6000 hasičů a 400 kusů techniky. Evakuovat se museli lidé z Hřenska a jeho částí a také z Vysoké Lípy u Jetřichovic.

Video  Večerní boj hasičů s požárem v Českém Švýcarsku (29. 7. 2022)  - HZS ČR
Video se připravuje ...

jonn ( 16. srpna 2022 15:14 )

Za to může vedení národního parku .

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání