Pondělí 3. října 2022
Svátek slaví Bohumil, zítra František
Oblačno, déšť 16°C

Střelba ve Zlíně a rodinná tragédie v Rožnově pod Radhoštěm: Policie promluvila o vyšetřování!

Autor: VaB - 
12. srpna 2022
14:32

Jen pouhých šest dní od sebe dělí vraždu úřednice Katky na zlínském úřadě a trojnásobnou vraždu a následně sebevraždu možného pachatele v Rožnově pod Radhoštěm. Policie promluvila o vyšetřování dvou otřesných případů.

3. srpna dopoledne přichází zpráva o tom, že se na úřadu ve Zlíně střílelo. Později vychází na povrch, že střelcem byl expřítel (29) zastřelené úřednice Kateřiny (†30). Sám se pak pokusil o sebevraždu, skončil ale ve vážném stavu v nemocnici.

„Byla to mladá dáma, která patřila k oporám týmu, je to tragická událost,“ uvedl hejtman Radim Holiš (ANO) na adresu zastřelené úřednice. Případ vyšetřují krajští kriminalisté. Rodina se s ní po několika dnech rozloučila, nechyběla záplava květin a slzy. 

Rodinná tragédie

Jen o šest dní později se objevuje další, ještě tragičtější zpráva. V rodinném domku v klidné a moderní čtvrti v Rožnově pod Radhoštěm našli policisté v domě čtyři mrtvé – dva dospělé a dvě děti.

Časem se ukázalo, že mrtvými jsou zástupce ředitele městské policie ve Valašském Meziříčí (†49), jeho partnerka (†35) a dvě dcerky ve věku čtyř a šesti let. Zastřelená žena pracovala jako policistka. Vražedná pistole byla držena legálně a soukromá. 

Starší holčička měla v den tragédie šesté narozeniny a těšila se na sobotu, kdy to měla s kamarádkami a rodinou oslavit. Jak zjistil Blesk, je možné, že za strašlivou události stojí žárlivost muže, údajně ho jeho žena chtěla opustit. „Z toho zůstává rozum stát. Vzdělání, jak je vidět, nehraje roli, když se někomu zatmí před očima. Místo toho, aby vlastní rodinu chránil, všechny postřílel,“ kroutil hlavou místní občan.

Vyšetřování potrvá

Oběma případy – každým zvlášť – se zabývají krajští kriminalisté policie Zlínského kraje. K případu přizvali i znalce. „Zkoumáme zajištěné stopy a důkazy i z místa činu, vyšetřování bude trvat týdny až měsíce,“ sdělila Blesku mluvčí policistů Simona Kyšnerová. V případě z Rožnova je podezřelý otec rodiny, což znamená, že nebudou mít koho stíhat a případ zřejmě odloží.

Video  Střelba na krajském úřadu ve Zlíně: Muž zastřelil svou bývalou partnerku, ta na místě zemřela.  - Blesk: Jan Čada
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání