Tragédie u Nového Města nad Metují: Při pádu kluzáku zemřela žákyně (†19)!

Aktualizováno -
1. srpna 2022
19:53
Autor: VaB, ČTK - 
1. srpna 2022
17:15

Na okraji Nového Města nad Metují na Náchodsku se v pondělí před polednem zřítil větroň. Při pádu letounu zemřela devatenáctiletá žákyně pilotního kurzu. Záchranáři se dívku snažili resuscitovat, bohužel marně. 

„Podle prvotních informací větroň spadl z výšky asi 150 metrů při přistávacím manévru do pole 100 metrů od přistávací dráhy letiště,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová. Větroň se zřejmě zřítil při přistání. 

Záchranáři na místo okamžitě vyslali posádky záchranné služby. „Pilotka se zřítila s bezmotorovým kluzákem z velké výšky nedaleko místního letiště. Po příjezdu na místo nehody záchranáři zjistili, že žena utrpěla velmi vážná mnohočetná poranění a museli ihned zahájit rozšířenou resuscitaci,“ uvedli. 

O život devatenáctileté dívky se snažili bojovat půl hodiny, bohužel ale marně. „Zasahující lékař proto musel konstatovat její úmrtí na místě nehody,“ dodali. 

Okolnosti nehody bude podle ní policie vyšetřovat ve spolupráci s Úřadem pro zjišťování příčin leteckých nehod. Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému.

Video  Podstatné úkony první pomoci  - Videohub
Video se připravuje ...

Yarda ( 4. srpna 2022 18:39 )

To je zase pilotů odborníků, třeba na Novinkách
Já jsem taky plachtil, ještě za časů Svazarmu. Rád na to vzpomínám, hodně mi to do života dalo. Kdyby některý z mých synů o to projevil zájem, ten výcvik bych jim zaplatil, až tak drahé to není.
Jsem zvědavý, jak se to uzavře, snad to bude na Aerowebu.

viho ( 1. srpna 2022 20:25 )

Létání na kluzácích je celkem levné. Ale absence motoru je pro začátečníky samozřejmě riziko. Spousta z nich vzdá výcvik právě před prvním samostatným letem, protože si na něj prostě netroufnou. Tady to vypadá na ztrátu vztlaku z důvodu nízké rychlosti, což dělá někdy problémy i začátečníkům motorového létání, kteří mají všechny přístroje před sebou a hlavně kdykoli mohou přidat plyn. Ale při přistání je potřeba se soustředit na mnoho věcí a začátečník často ztrátu rychlosti přehlédne.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání