Středa 27. září 2023
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Polojasno 24°C

V rakouských horách uvízlo 99 školáků i učitelé: Horská služba je zachraňovala vrtulníky

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK - 
8. června 2022
05:14

Horská služba v rakouské spolkové zemi Vorarlbersko v úterý pomocí vrtulníků zachránila z hor 99 německých školáků a osm učitelů. Učitelé v oblasti údolí Kleinwalsertal na internetu vybrali takovou trasu, pro kterou děti neměly vhodné oblečení, boty, ani dostatek zkušeností. O případu informovala agentura APA.

Školáci ve věku od 12 do 14 let vyrazili s učiteli na výlet v úterý odpoledne. Podle policie se vydali na úzký hřeben, kam se doporučuje chodit jen turistům netrpícím závratí a s předchozími zkušenostmi z hor. Stezka byla po dešti mokrá a kluzká. Když se část výpravy rozhodla, že se kvůli náročným podmínkám vrátí, dva žáci uklouzli a způsobili si lehká zranění. Potom některé děti zachvátila panika a učitelé se rozhodli přivolat pomoc.

Záchranáři školáky z hor svezli pomocí vrtulníků, na místo, kde byly ubytované, je potom dopravili hasiči. „Vícero žáků bylo vyčerpaných, podchlazených a promočených," uvedla policie. Případ začalo vyšetřovat státní zastupitelství ve Feldkirchu.

APA uvádí, že učitelé se zřejmě při výběru trasy nechali ovlivnit hodnocením uživatelů jednoho internetového portálu pro vysokohorské turisty.

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud