Neděle 22. května 2022
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Polojasno 22°C

Tragická nehoda podnikatelů v Karibiku: Průša (47) se probral z kómatu, tvrdí miliardář

Autor: rc - 
28. ledna 2022
14:39

Na plavbu luxusním člunem v karibském ráji se vydali dva čeští podnikatelé Miroslav Bučkovský (†47) a Michal Průša (47). Loď, v níž cestovali, měla údajně narazit na útes. Bučkovský při nehodě zemřel a Průša skončil vážně zraněný v nemocnici na jednotce intenzivní péče. Přítel zraněného podnikatele, miliardář Richard Chlad pro CNN Prima News uvedl, že se Průša již probral z kómatu, ovšem jeho stav je nadále vážný.

U exotického ostrova Anguilla se stala tragická nehoda, jež si vyžádala život českého podnikatele Miroslava Bučkovského. Sedmačtyřicetiletý Čech se plavil se svým přítelem Michalem Průšou. Jejich člun zhruba šest kilometrů od Anguilly, nedaleko ostrova Blowing Rock, narazil na útes. Zatím není jasné, jak k nehodě došlo. Spekuluje se o vysoké rychlosti, nebo o tom, že kapitán rychlého člunu nevěnoval dostatečnou pozornost řízení.

Příčina je nejasná

Miliardář Richard Chlad, který se s oběma Čechy dobře znal, pro CNN Prima News uvedl, že se sám v Karibiku plavil. „Z vlastní zkušenosti vím, že je v Karibiku zvlášť v nočních hodinách poměrně komplikovaná navigace, takže nikdo netuší, proč se nehoda stala,“ uvedl s tím, že se podle jeho názoru jednalo o technický problém, který způsobil tragickou nehodu. Nevěří prý fámám, že by se jednalo u superrychlý člun, který dosahoval rychlosti 300 kilometrů za hodinu. Jedná se podle jeho slov o loď, která slouží k běžné přepravě lidí mezi ostrovy a je využívána na krátké jednodenní výlety.

Skončil v umělém spánku

Podnikatel Průša byl po nehodě převezen ve vážném stavu do nemocnice v Anguille, odkud byl transportován do nemocnice na ostrově Svatý Martin. Utrpěl zranění hlavy, má otok na mozku, zlomeniny a hluboké rány na celém těle. Chlad uvedl, že se jeho stav mírně zlepšil. „Už se měl probrat z kómatu a začal i komunikovat,“ informoval o stavu kamaráda s tím, že je zraněný muž udržován v umělém spánku.   

Rodina prosí o pomoc

Rodina vážně zraněného Průši se obrátila s prosbou o pomoc na širokou veřejnost. „Musíme řešit nečekané problémy s hrazením nákladů a pojištěním a nevíme, jak se bude situace vyvíjet. Budeme muset určitě zaplatit velké částky peněz, abychom byli schopní pokrýt péči, nadcházející operace, převozy atd.,“ stojí, jak Blesk již informoval dříve, v úvodu sbírky. 

VIDEO: Jak se chovat na místě dopravní nehody

Pepek-Vyskoc18 ( 30. ledna 2022 11:49 )

Prusa je jak znamo uchyl , tak co se divite nejaky sbirce vembloudi ?
Uvazuju taky o zalozeni nejaky , sice lodi nejezdim a zatim jsem diky bohu jakz takz vcelku , ale prachy se vzdycky prece hodi. A jak znamo prachy nesmrdi.

vrsrvrsr ( 29. ledna 2022 09:12 )

Průša se sice probral, ale IQ tykve se mu zřejmě neztratilo...

Lomikel ( 28. ledna 2022 23:03 )

tenhle člun asi těžko takové rychlosti mohl dosáhnout.To by se vznesl jak letadlo.
Ale rychlostní rekord drží člun "Spirit of Australia", a to 511 km/hod.

buban ( 28. ledna 2022 21:55 )

No ale jinak panu zraněnému milionáři přeji brzké uzdravení a jeho rodině,která somruje prachy kde to jde,bych jen vzkázala-pojem "stydět se za své požadavky"vám asi nic neříká.

petrvonmodry ( 28. ledna 2022 21:04 )

Drzost českých mafiánů a jejich rodinných příslušníků nezná mezí!!! A vilu v Karibiku by zaplatit od poctivých, slušných lidí, kteří oni nazývají lůzou, nechtěli? Škoda, že v tom smrtícím člunu nebyli všichni mafiánští zloději jako kmotr Chlad a jeho kamarádi Krejčíř, Kožený, Belohorcová-Hájek, Mrázek, Berdych... Karma si je ale všechny dostihne sama, takže jsem v klidu!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání