Mladá žena jela loni začátkem listopadu do Brna za kamarádkou. Večer měly jít do divadla. Nedojela. „V protisměru do mě napálilo v Buchlovských horách auto. Můj mozek naštěstí vše vytěsnil. Byla jsem v umělém spánku. Nepamatuji si nic, jen to, jak jsem se před cestou oblékala,“ vyprávěla.

Utrpěla mnohočetná zranění. „Měla jsem mimo jiné natržená játra, zlomené obě nohy, postihla mě plicní embolie. Museli mě operovat. Vnímat jsem začala až na přelomu listopadu a prosince. Kdybych jela v nějaké popelnici a ne v octavii, už bych tu asi nebyla,“ popisovala Blesku.

»Hadrová« noha

Anna věří, že smůla letos s příchodem třicítky skončí a už bude vše skvělé. Na operaci nohy se těšila. „Je to nezbytné, abych se posunula dál. Přední bércovou kost mám rozdrcenou. Dají mi tam z levé nohy kost lýtkovou. Bez zákroku by nebyla nikdy funkční. Netušila jsem, že jsou i „zbytečné“ kosti,“ usmála se.

„Těším se, jakbudu zase chodit se psem na procházky, s manželem na kafe. Zachoval se úžasně. Bez něho, maminky, sestry a rodiny bychto těžko zvládla tak dobře. Stále jsem odkázána na jejich pomoc, jsem upoutaná na lůžko,“ přiblížila.

Jak lékaři postupovali?

Paní Anna utrpěla těžké zranění pravého bérce. Nohu měla téměř amputovanou. Zhojily se jí měkké tkáně, ale rozdrcená kost nebyla schopná srůst. Pokud by lékaři nepřistoupili k operaci, nebyla by nosná, nebylo by možné ji zatížit. Do místa rozdrcené holenní kosti jí vložili střední část lýtkové kosti o délce 18 centimetrů.

„Ta chybět nebude, lýtková kost není váhonosná,“ vysvětlil Petr Menšík, primář traumatologického oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Lýtková kost už nedoroste, vyplní ji měkké tkáně. Pacientku nyní čeká rok až rok a půl rehabilitací.

Ženu v Břeclavi srazilo auto, po nárazu vstala a odešla pryč.

Video
Video se připravuje ...

Ženu v Břeclavi srazilo auto, po nárazu vstala a odešla pryč MP Břeclav

Fotogalerie
4 fotografie