Čtvrtek 27. ledna 2022
Svátek slaví Ingrid, zítra Otýlie
Zataženo, déšť se sněhem 4°C

Sušička na ovoce způsobila požár domu v Vizovicích: Pejsek našel v plamenech krutou smrt

Sušička na ovoce způsobila požár domu v Vizovicích: Pejsek našel v plamenech smrt.
Sušička na ovoce způsobila požár domu v Vizovicích: Pejsek našel v plamenech smrt.  (Autor: HZS Zlínského kraje)
Autor: jel - 
29. listopadu 2021
13:13

Smrtí rodinného mazlíčka skončil sobotní požár domu ve Vizovicích na Zlínsku. V obývacím pokoji začala hořet sušička na ovoce. Majitelka stihla vyběhnout z domu, její syn však zůstal uvězněný v patře. Museli mu pomoci hasiči. V plamenech bohužel našel smrt pejsek.

Požár podle vyšetřovatele způsobila technická závada na sušičce na ovoce, která byla zapnutá v obývacím pokoji rodinného domu. Během krátké chvíle celý dům pohltil kouř. Ten se dostal i do horního patra, kde se zrovna nacházela žena, která ještě stihla vyběhnout z ven, její syn však zůstal uvězněný uvnitř. 

„Díky kouři nebylo uvnitř domu vidět ani na krok. Zavřel se v pokoji v horním patře a zavolal hasiče. Jako první přijeli místní dobrovolní hasiči z Vizovic, kteří mladého muže zachránili pomocí žebříku,“ uvedla mluvčí zlínských hasičů Lucie Javoříková. Dodala, že mladík i tak skončil v péči záchranářů, protože se nadýchal zplodin. 

Kočičku zachránili, pejsek zemřel

Z domu se hasičům podařilo zachránit i kočku. Takové štěstí však neměl pes. Ten se totiž v momentě požáru nacházel přímo v obývacím pokoji, kde požár vznikl. 

Oheň naštěstí hasiči dostali pod kontrolu během krátké chvíle. „Škodu předběžně vyčíslil na 400 tisíc korun. Díky rychlému zásahu hasičů byl uchráněn majetek v hodnotě 3 milionů korun,“ uzavřela mluvčí s tím, že dobrovolní hasiči následně do nočních hodin dům hlídali.

Video Čím NEhasit hořící olej v pánvi - Generali

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání