Pondělí 6. prosince 2021
Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož / Benjamín
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Další rána pro Terezu (25): Obrovské zklamání u soudu!

Autor: yks - 
23. září 2021
13:46

Už už to vypadalo, že dlouhé utrpení Češky Terezy H. (25) odsouzené v Pákistánu za pašování heroinu skončí. Doufala, že soud konečně vyslechne její odvolání. Advokát ji ujišťoval, že má dobrou šanci a konečně bude propuštěna. Jenže pak přišla ledová sprcha.

Už více než 3 roky tráví česká občanka Tereza H. za zdmi pákistánských kriminálů. Prvoinstanční soudní líčení se pro ni nesnesitelně vleklo a zdá se, že průtahům nebude konec ani v případě jejího odvolacího řízení.

Naděje, která vyhasla

Doufala, že ve čtvrtek soud projedná odvolání proti rozsudku, který ji poslal za katr na dlouhých 8 let a 8 měsíců. Její případ měli posoudit dva přední odborníci na drogovou problematiku, soudci Ali Baqir Najafi a Sarfraz Dogar. Její advokát Asghar Dogar jí dával velkou naději, že mladou Češku zprostí viny. Jenže pak přišlo velké zklamání.

Terezino odvolání opět nebylo projednáno. Jednání nemohlo proběhnout, protože soudce  Ali Baqir Najafi nebyl přítomen. Terezin právník Dogar a státní zástupce se dostavili. Jednání bylo odročeno na 4. října vzhledem k absenci soudce,“ sdělil ve čtvrtek Blesku zdroj obeznámený se situací mladé ženy v Pákistánu.

Přišla jen kamarádka

Na místě podle něj chyběli právní zástupci Terezina spoluobžalovaného, který byl ovšem v prvoinstančním řízení zproštěn viny. Přišla se podívat i Sita, údajná Terezina kamarádka, která si rovněž odpykávala trest za drogové delikty, byla však před časem propuštěna. „Sita je občanka Srí Lanky a do Pákistánu se přivdala,“ vysvětlil zdroj Blesku.

Česká občanka Tereza H. byla v lednu 2018 zadržena na letišti v pákistánském Láhauru. V zavazadle jí celníci našli bezmála 9 kilogramů heroinu. Za to ji soud o rok později poslal do vězení na 8 let a 8 měsíců. Tereza s verdiktem nesouhlasí a podala odvolání. Svůj trest si odpykává v nechvalně proslulé pákistánské věznici Kot Lakhpat  v Láhauru.

Video Soudce poslala pašeračku Terezu na bezmála 9 let do vězení - Blesk.cz

majke79 ( 28. září 2021 08:34 )

Oni si ji Talibanci za chvíli vyzvednou ...

krapotkin ( 24. září 2021 01:24 )

V Pákistánu se to třeba počítá jinak.

roche88 ( 23. září 2021 20:26 )

Pouze musím dodat, že dívenka by lehce poznala zda nese kufřík se svým oblečení cca 10kg + 10 kg drog...to se lehce pozná , zkuste si to..

vrsrvrsr ( 23. září 2021 18:52 )

To je dobrá taktika soudu... A ti dva slavní horolezci určitě počkají a svezou se s ní domů (za těch 5 let)...

jussuf ( 23. září 2021 18:45 )

Tak z tohto sa sa už svetový imperializmus nespamätá

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání