Úterý 26. října 2021
Svátek slaví Erik, zítra Šarlota
Oblačno 13°C

Honzík se narodil v sanitce karlovarským záchranářům: Už druhý překotný porod za měsíc!

Porod v sanitce Karlovarského kraje.
Porod v sanitce Karlovarského kraje.  (Autor: ZZS Karlovarského kraje)
Autor: VaB - 
23. září 2021
11:48

Maličký Honzík se rozhodl, že nebude čekat a na svět přijde přímo v sanitce záchranné služby Karlovarského kraje. Odrodit se záchranářům podařilo už druhé dítě za tento měsíc! Vhodnější je ale nemocnice, vzkazují. 

„Malý Honzík si takhle ve tři ráno vzpomněl, že hned od první zatáčky za městem bude jízdu sanitkou absolvovat „na vlastní kůži," píší karlovarští záchranáři na facebooku. Porod naštěstí proběhl v pořádku a maminka se tak mohla radovat z miminka. 

Záchranáři sice říkají, že pro porod je vhodnější porodnice s lepším vybavením, ale když se nedá nic dělat, porod může proběhnout i v sanitce. „Na druhou stranu jde o nezapomenutelný zážitek, za který rozhodně musíme poděkovat šikovným maminkám, které skvěle spolupracují," doplňují. 

Záchranářům se většinu maminek podaří do nemocnice dostat včas, občas se stává, že s domácím porodem pomůže operátorka linky 155, případně vyjíždějí k již narozeným dětem. „Zpravidla míváme okolo pěti porodů v sanitním voze ročně. Tento týden časně ráno se nám v sanitce narodilo už druhé miminko v tomto měsíci," zakončují záchranáři. 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání