Pondělí 18. října 2021
Svátek slaví Lukáš, zítra Michaela
Polojasno 13°C

Policistům z Příbrami ujížděl jako šílenec: Když už to nešlo, tak se radši vzdal

Autor: VaB - 
22. září 2021
15:14

Policistům muž podezřelý z krádeže auta ujížděl dlouhých 35 kilometrů! Pokusili se ho s rámem vytlačit, nakonec se jim u Řevnic vzdal. Za neoprávněné použití cizí věci mu hrozí dva roky vězení.

Jako šílenec ujížděl policistům z Příbramska muž, kterého podezírali z krádeže vozu. Z jedné z příbramských firem mělo být odcizeno auto, policie ho vypátrala a řidiče chtěla zastavit. Ten ale začal ujíždět.

Ujížděl přes obec Dubno, Skalka a pak odbočil na dálnici D4. „Tam měl také první kolizi, kdy nezvládl řízení, s autem „přeskočil“ travnatý ostrůvek a vjel do protisměru. Stále ale pokračoval v jízdě dál, a to po dálnici D4 směrem na Prahu,“ uvedla policistka Vlasta Suchánková.

Pak z dálnice sjel na Mníšek pod Brdy a vydal se směrem na Řevnice. Do křižovatky se přiřítil rychlostí až 200 kilometrů v hodině! Tady se ho na cestě pokusili policisté vytlačit ze silnice za použití PIT manévru. Bohužel marně.

Vše skončilo zhruba po 17 minutách a ujetí 35 kilometrů. Muž zastavil a vzdal se, z auta se mu ale moc nechtělo. Museli ho proto vytáhnout! „Zadržený muž by se měl v krátké době dozvědět následek svého jednání - tedy výrok o vině a trestu. Vzhledem k tomu, že jej policisté zadrželi krátce po činu, řeší jeho záležitost ve zkráceném přípravném trestním řízení,“ dodala Suchánková s tím, že za používání cizí věci mu hrozí až dvouleté vězení.

Video Policistům se snažil na Příbramsku ujet muž, nakonec se vzdal. - Policie ČR

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání