Úterý 25. ledna 2022
Svátek slaví Miloš, zítra Zora
Zataženo 3°C

Řidič srazil v České Lípě kluka (12) na kole. Mluvil s ním, pak zmizel. Pátrá po něm policie

Řidič srazil v České Lípě dvanáctiletého chlapce na kole.
Řidič srazil v České Lípě dvanáctiletého chlapce na kole.  (Autor: Policie ČR)
Autor: štt - 
29. července 2021
16:28

Neznámý řidič srazil na přechodu pro chodce v České Lípě dvanáctiletého chlapce. Přestože muž u dítěte zastavil, ihned z místa nehody ujel, aniž by srážku nahlásil policii. Chlapec si pomoc musel zavolat sám svým mobilním telefonem.

Video Policisté žádají obyvatele města o pomoc při určování totožnosti řidiče. - Policie ČR

V pátek 23. července kolem třetí hodiny odpolední došlo v České Lípě k ošklivě vypadající dopravní nehodě. Dvanáctiletý chlapec se rozhodl přejet frekventovanou silnici v místech přechodu pro chodce. Přijíždějící vozidlo z vedlejší ulice cyklistu v nízké rychlosti srazilo na zem.

Z videa je jasné, že řidič krátce na místě nehody zastavil. I když ani nevystoupil z vozidla, se sraženým chlapcem mluvil. Do několika sekund z místa nehody odjel, aniž by se o dítě jakkoliv postaral a nehodu oznámil policii. Pomoc si chlapec přivolal mobilem přes tísňovou linku sám.

„Ačkoliv chlapec neutrpěl žádné vážné zranění, odvezla ho zdravotnická záchranná služba z preventivních důvodů na vyšetření do nemocnice, kde byl do soboty hospitalizován. Hoch je naštěstí v pořádku, jen ho ještě stále bolí naraženina na noze,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Totožnost řidiče se zatím nepodařila zjistit. Ze záběrů nelze ani rozpoznat číslo státní poznávací značky. Policisté nyní žádají možné svědky nehody, aby je neváhali oslovit a pomohli jim s nalezením pachatele.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání