Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Oblačno, déšť se sněhem 9°C

Řidička u Hamru srazila motorkáře, pak ho chtěla odtáhnout: Další řidič mu pak přejel nohu

Autor: VaB - 
17. července 2021
12:04

Vážná nehoda na Jindřichohradecku se stala tak trochu kuriózním způsobem. Motorkář nedostal přednost a řidička ho s autem srazila. Když ho chtěla odtáhnout pryč ze silnice, přejel řidič dodávky motocyklistovi nohu. S těžkým zraněním skončil v nemocnici.

Ze začátku se to zdálo jako banální nehoda. Řidička jedoucí po vedlejší silnici č. 153 u obce Lutová nedala motocyklistovi přednost. Ten jel po hlavní směrem od Hamru na Majdalenu. Řidička octavie motorkáře „nabrala“ na předek.

Muž z motorky spadl a skončil na protější krajnici, kde ležel mimo silnici s nohama směřujícíma do vozovky. „Řidička se motorkáře snažila odtáhnout mimo vozovku, což se jí však nepodařilo,“ uvedla mluvčí policie Hana Millerová.

A tak zraněný motorkář stále ležel v krajnici. Když kolem jel řidič citroenu, přejel mu pravou nohu. Kvůli tmě a silnému dešti ho údajně neviděl. A tak mu s dodávkou způsobil těžká poranění nohy. „Se kterým byl převezen do nemocnice Č. Budějovice, kde se podrobil operaci a čeká jej dosud nezjištěná doba léčení,“ dodala Millerová.

Případem se zabývají jindřichohradečtí kriminalisté společně s dopravními policisty z města nad Vajgarem. Musejí teď zjistit míru zavinění jednotlivých řidičů vzhledem k těžkému zranění motorkáře.

Jirik-ta ( 17. července 2021 18:29 )

uvadl

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání