Pondělí 26. července 2021
Svátek slaví Anna, zítra Věroslav
Oblačno, bouřka 27°C

Zdrcující zpráva pro pašeračku Terezu (25) od odvolacího soudu: Její největší naději zbourali jako domeček z karet!

Autor: rc - 
17. června 2021
15:10

Jen oči pro pláč zůstaly Tereze Hlůškové, která byla v Pákistánu odsouzena na bezmála 9 let za pašování heroinu. Pětadvacetiletá Češka, která si z více než osmiletého trestu odpykala již více než tři roky, se stále snaží prokázat svou nevinu a dostat se na svobodu. Ve čtvrtek 17. června měla pohledná blondýnka stanout před odvolacím soudem, jenomže pak přišla studená sprcha!

Uplynuly již více než tři roky od chvíle, kdy byla Tereza Hlůšková v lednu roku 2018  zadržena na letišti v pákistánském Láhauru. Celníci v jejím zavazadle našli téměř devět kilogramů heroinu. Až po roce soudních stání si vyslechla svůj trest – osm let a osm měsíců ve vězení. Tereza se však nevzdává, stále se snaží prokázat svou nevinu a dostat se z vězení domů do vlasti.

Pohledná blondýnka, která se stala hvězdou tamních médií, se od vyslechnutí verdiktu snaží o odvolání. Kvůli novému slyšení u soudu vystřídala i několik právníků. „Za dva roky její bývalý právník nedosáhl rozhodnutí o odvolání. Selhal a Tereza se na něj rozzlobila,“ informoval před časem pákistánský novinář Aršád Blesk.cz s tím, že novým právníkem se stal Navíd Básir, který už má zkušenosti s podobnými případy. Odvolání nakonec bylo naplánováno na 17. června a Tereza byla plná naděje, že se dostane domů. „Ano, mohu potvrdit, že řízení by mělo proběhnout zítra (ve čtvrtek – pozn. red.),  uvedla mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Eva Davidová s tím, že je Tereza stále v kontaktu s asistentem konzula, který za ní jezdí.

Nicméně v den, kdy se měla  znovu objevit v soudní síni, přišla zdrcující zpráva. Podle Aršáda byl soud zrušen. „Odvolání Terezy nebylo možné znovu vyslechnout. Vrchní soud v Láhauru opět zrušil odvolací harmonogram,“ informoval Blesk.cz novinář s tím, že soudci Málik Šehzád Chán a Vahíd Chán jsou zaneprázdněni. Navíc nebyl stanoven náhradní termín soudního řízení. „Odvolání Terezy bylo odročeno na neurčito. Tereza zůstane v pákistánském vězení,“ dodal Aršád a připomněl, že v minulosti bylo slyšení Terezy odročeno třikrát. Odročení soudu potvrdila Blesk.cz i mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Eva Davidová. "Soud byl dnes (17. června, pozn. red.) odročen, podle našich informací z důvodu nepřítomnosti soudce. Náhradní termín zatím nebyl stanoven," uvedla s tím, že Tereza je nadále v kontaktu s konzulátem. 

Video Soud poslal pašeračku Terezu na bezmála 9 let do vězení. - Blesk.cz

gotzur ( 19. června 2021 14:04 )

Já myslí, že už je napravená až až.

zlymikes ( 19. června 2021 06:06 )

A ten houf chlapů na tom videu to jsou klienti?

Ievice-je-smegma ( 18. června 2021 16:34 )

"Ve čtvrtek 17. června měla pohledná blondýnka stanout před odvolacím soudem..."
Ona tam s tou pašeračkou je ještě nějaká pohledná blondýna?

kohorta ( 18. června 2021 14:10 )

Odvolací soud je potřeba.
Myslím tedy stran státního zástupce, trest devíti let je nepřiměřeně mírný.
Dvacet let za tenhle pašunk je adekvátní.
Pak se nemusíme tolik strachovat, kdy se sem vrátí a kolik nás bude tahle parazitní veš stát.

jardavozembouchak ( 18. června 2021 13:37 )

Dal bych jí a jí podobným doživotí bez možnosti odvolání. A žádné výhody.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání