Sobota 19. června 2021
Svátek slaví Leoš, zítra Květa
Polojasno 32°C

Mladý muž (26) spolykal prášky a chtěl zemřít: Policista Josef mu po telefonu zachránil život!

Policista Josef Kafka mladíkovi sebevraždu rozmluvil
Policista Josef Kafka mladíkovi sebevraždu rozmluvil  (Autor: Policie ČR)
Autor: jel - 
10. června 2021
20:28

Do pátrací akce se pustili 1. června policisté z Chebu. Na tísňovou linku bylo oznámeno, že šestadvacetiletý mladík psal své bývalé přítelkyni zprávy o plánované sebevraždě. Policistovi Josefu Kafkovi z Integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje se naštěstí podařilo s nešťastným mužem telefonicky spojit. Přestože pomoc nejprve odmítal, po půlhodinovém hovoru mu pan Kafka nakonec sebevraždu rozmluvil, a mladíkovi tak zachránil život.

Josef Kafka slouží u policie už dlouhých 36 let, z toho jedenáct na operačním středisku. S podobnými případy ale nemá mnoho zkušeností, sám řekl, že jde spíš o výjimečnou událost. Je proto rád, že se mu podařilo mladíkovi pomoci.

„Musím ale říct, že se mi zatím nikdy nestalo, že by osoba svou sebevražednou myšlenku dokonala. A to jsem velice rád. Tak jako v tomto případě, kdy se podařilo zachránit život mladému muži, který má vše ještě před sebou. Přeji mu, aby se z toho oklepal a byl už jen šťastný a spokojený,“ uvedl policista.

Celý případ začal oznámením na tísňovou linku, že šestadvacetiletý mladík, který se nachází na neznámém místě v Chebu, chce ukončit život. Po muži začaly pátrat policejní hlídky a mezitím se s ním snažil Josef Kafka telefonicky spojit.

Spolykal prášky a zapil je alkoholem

Jeho snaha nejprve nebyla úspěšná, protože hledaný měl vypnutý telefon a poté hovory nezvedal. Po několika pokusech se s ním však policista spojil. Pomoc nicméně nešťastník zprvu odmítal.

Ze začátku odmítal jakoukoliv konverzaci, spolupráci a stále tvrdil, že je už stejně pozdě. Podle ozvěny v telefonu jsem poznal, že je někde v uzavřeném prostoru. Snažil jsem se s ním komunikovat a nakonec souhlasil s tím, že si vyslechnu jeho problémy a třeba najdeme nějaké řešení,“ popsal pan Kafka průběh hovoru. To, že se mladý muž mohl svěřit se svými problémy, mu zřejmě velmi pomohlo a ulevilo se mu.

Policistovi přiznal, že má problémy s rodiči a spolykal několik prášků, které zapil alkoholem. „Řekl jsem mu, že má kolem sebe stále lidi, kteří o něj mají strach, není jim lhostejný a také proto ho hledáme a chceme mu zachránit život,“ vysvětlil Josef. Díky tomu, že policista během telefonického hovoru navrhl, jak by mohl mladík své problémy řešit, začal hledaný spolupracovat a popsal, kde se zhruba nachází. Hlídky ho tak po 90 minutách vypátraly a předali do péče zdravotníků.

Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince bezpečí: 116 111 nebo v Centru krizové intervence: 284 016 666. Služby jsou poskytovány nonstop a zdarma.

reporter ( 11. června 2021 00:28 )

Na tísňovou linku bylo oznámeno, že šestadvacetiletý mladík psal své bývalé přítelkyni zprávy o plánované sebevraždě.

Kdyby to myslel vážně,nebude psát dopis na rozloučenou a udělá to.Vojnu pro tyhle mamánky.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání