Sobota 12. června 2021
Svátek slaví Antonie, zítra Antonín
Oblačno, bouřka 25°C

Maminku Ninu po havárii výtahu zachraňoval partner se sousedem: Synkovi (†3 týdny) prý nebylo pomoci

Autor: DH - 
11. května 2021
17:53

Tragédie, kterou sídliště Staré Město v Bratislavě asi ještě nezažilo. O život tu kvůli havárii výtahu přišel teprve tři týdny starý chlapeček, když se pod ním a jeho maminkou propadl výtah. Co se na místě stalo a proč k tragédii došlo, popsal jeden z těch, kteří byli na místě první.  

K obrovskému neštěstí došlo v neděli krátce po poledni v Legionářské ulici. Podle dosavadních zjištění slovenských médií se měla matka během jízdy výtahem nacházet přímo v něm i s kočárkem, ve kterém ležel její třítýdenní syn. Výtah pak zatím z neznámých důvodů přivřel matku s dítětem mezi kabinkou a šachtou.

„Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že zatím z nezjištěných příčin zůstala mezi výtahem a výtahovou šachtou zaseknutá osoba, přičemž ve výtahu se nacházel kojenec, který byl ihned předaný do péče zdravotnické záchranné služby,“ uvedli hasiči na svém facebookovém profilu. Matka pak byla převezena do nemocnice v kritickém stavu, dítě bohužel na místě zemřelo.

Podle serveru Pluska.sk žena stále bojuje o život a její zranění jsou nadále velmi vážná. Utrpěla zranění horní části těla v oblasti břicha, hrudníku i hlavy. Místní jsou z tragédie v naprostém šoku. Jeden z nich, Íránec Abdulhasan (49), byl na místě neštěstí také a mohl tak popsat, jakou hrůzu zažil. V době nehody byl doma a staral se o své děti. Křik ho ovšem donutil jít pomoci.

„Najednou jsem slyšel křik a bouchání, tak jsem vyběhl ven z bytu. Výtah už nefungoval, stál na druhém poschodí, ale já si nejdříve myslel, že se jedná o běžnou poruchu. Potom jsem ale viděl muže, jak se snaží dostat k zaseknutému kočárku. Přiběhl jsem mu na pomoc a společně jsme se snažili vylomit ven vnitřní mřížové dveře,“ popsal Plusce obyvatel bytovky s tím, že muž, kterému pomáhal, byl otcem dítěte.

Po chvilce boje se pak obou mužům podařilo ke zraněné dvojici dostat. „Podařilo se nám vylomit dveře a vytáhnout dítě, ale bohužel už bylo mrtvé. Byl to pro mě obrovský šok, moc jsme se snažili ho zachránit,“ dodal smutně muž. Podle něj byla matka i s kočárkem zaseknutá u stropu výtahu, je tak pravděpodobné, že došlo k propadu směrem dolů.

Z jakých důvodů se výtah porouchal, zatím není jasné. Dům byl postaven ve 30. letech minulého století, nicméně výtah podle správce, kterým je Evangelická církev augsburského vyznání, procházel pravidelnou technickou kontrolou a v posledních měsících tam technici byli dokonce hned dvakrát. Naposledy v únoru letošního roku. Správce budovy pak plně spolupracuje s policií.

Případem se již začala zabývat bratislavská policie, která navíc už zahájila trestní stíhání pro trestný čin usmrcení. „Bratislavská policie na případu intenzivně pracuje. Vzhledem k citlivosti dané věci není možné poskytovat bližší informace,“ uvedla policie ve svém prohlášení.

blond88 ( 19. května 2021 18:15 )

Ten škrábanec, co má pán na ruce je hustej

wilddog ( 14. května 2021 12:46 )

DuPo - hmm, to je tedy hustý, domácí kutil upravil výtah

Uživatel_5348861 ( 13. května 2021 14:20 )

To je logika. Jeste si za to snad muze sama.

tarzanzroduopic ( 12. května 2021 12:30 )

Maminka měla sedět o šestinedělí doma a né cárat s 3-týdenním dítětem po venku, jak je to teď v módě a mohlo žít...

coboletahni ( 12. května 2021 11:50 )

Vlastně se nic nestalo

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání