Úterý 25. ledna 2022
Svátek slaví Miloš, zítra Zora
Zataženo 3°C

Bezohledný řidič srazil na přechodu ve Slaném holčičku (9) a ujel: Tatínek prosí o pomoc

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: David Malík)
Autor: jel - 
17. prosince 2020
16:12

Neznámý řidič srazil ve středu kolem půl druhé hodiny na přechodu ve Slaném směrem k Velvarské bráně holčičku, která byla na cestě do práce za svým tatínkem. Naštěstí se dívence nic nestalo, byla ovšem v šoku. Bezohledný řidič, který do holčičky narazil, z místa ujel. Na místo se však měl údajně vrátit bez auta a předstírat náhodného kolemjdoucího.Táta sražené prosí na facebooku o pomoc s hledáním pachatele.

„Na přechodu v tu chvíli zastavila i dodávka GLS a řidička přesně viděla co se stalo. Pán evidentně brzdil před přechodem proto dcera na přechod vstoupila, jenže pán se nepochopitelně znovu rozjel a do dcery drcnul načež upadla, když se sbírala ze země pán odjel,“ popsal incident ve facebooku pan Tomáš. Dodal, že řidička dodávky naštěstí přispěchala holčičce na pomoc a odvedla ji mimo přechod a zatelefonovala otci.

Pan Tomáš se rozhodl řešit celou věc s policií. Existuje sice kamerový záznam, SPZ auta na něm bohužel není čitelná. Policisté však zjistili, že řidič poté, co od nehody ujel, zřejmě zastavil o kus dál, z auta vystoupil a šel se na místo nehody podívat. Předstíral, že je obyčejný kolemjdoucí, řidička ani šokovaná holčička ho ovšem nepoznaly. Pan Tomáš se na něj dostatečně nesoustředil, protože ho nemohlo napadnout, že se vrátí pěšky.

„Když jsem telefonoval s policií, stál prý podle kamer zhruba dva metry ode mě. Obličej si bohužel nevybavuji ale byl to starší pán o holi, v tmavém oblečení, pravděpodobně s pleškou, břichem a nějakými vousy,“ napsal Tomáš. „Neměl ani trošku odvahy se přiznat a bohužel ani řidička dodávky ani dcera ho nepoznaly. A asi by mě ani nenapadlo čekat ho tam pěšky,“ dodal.

Ve svém příspěvku žádá pan Tomáš o pomoc kohokoliv, kdo byl v době incidentu na místě a mohou nějak pomoci s identifikací pachatele. Nakonec se našel řidič z protisměru, který vyfotil jak pána, tak jeho SPZ. Fotografie byly předány policii. V závěru Tomáš poděkoval řidičce dodávky, která jeho dceři pomohla. „Ještě doplním o velký dík řidičce dodávky, která malé pomohla a zavolala mi. Super přístup. Všem moc děkuji.“

První pomoc dětem: Umíte dýchání z úst do úst a masáž srdce?

Video První pomoc dětem: Umíte dýchání z úst do úst a masáž srdce? - Hospital-tv.cz

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání