Středa 2. prosinec 2020
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Oblačno, sněžení 0°C

Soused pekl králíka na víně bez vína: Alkohol vypil, kvůli smradu ze spáleniny přijela policie

Muž vypil víno určené na podlití pečeného králíka a usnul. Králík se zatím pálil v troubě a polekal sousedy. (Ilustrační foto)  (Autor: Blesk/Václav Burian)
Autor: ran - 
20. října 2020
15:02

Uprostřed noci vzbudil snad celý barák nepříjemný zápach. Ten mohl znamenat cokoli, sousedé se báli, jestli se něco nestalo. Proto na místo přispěchala i policie, ukázalo se ale, že za všechno může jen soused se zálibou v gurmánském umění a s ještě větší ve víně... Všechno vypil a králíkovi nic nenechal! 

Králík na víně zní jako vkusný nedělní oběd. Pokud se ovšem nepeče ve tři hodiny ráno, nezapomene se podlít a neusne se u toho. Tohle všechno se stalo jednomu z obyvatel činžovního domu v Přerově. Byt, v němž se muž do kulinářských pokusů pustil, se brzy nato měl stát bezkonkurenčně „nejoblíbenějším“ a „nejvoňavějším“ v celém domě.

V inkriminovanou dobu dostali na městskou policejní stanici zprávu od jednoho z rozespalých obyvatel, že něco „v tom baráku strašně smrdí“, jestli by se na to nepřijeli podívat. Zásah je zásah, nevábně zavánět může ledacos, a tak strážci pořádku vyjeli. 

Na místě museli spolu s nahlašovatelem obcházet podlaží po podlaží a čichat ke každému bytu zvlášť, aby zjistili, odkud se zápach line nejsilněji. Nakonec spojenými silami všech zasahujících nosů byl pachatel odhalen. A ihned probuzen, aby „zásahové jednotce“ pomohl vrátit do baráku normální atmosféru... 

Brzy se ukázalo, jaký byl vývoj případu. Dotyčný uživatel bytu byl večer už už připravený králíka podlít vínem, které měl pohotově při ruce, ovšem místo toho si z lahve hluboce přihnul. Králík šel do trouby, jak se říká, nasucho. Při příchodu policie zbývala ze zajícovce už jen ubohá zuhelnatělá troska. 

Po odhalení záhady smradlavého domu strážníci vypnuli sporák, otevřeli okna na všech chodbách všech etáží a pak se v poklidu rozloučili. Nikomu se nic nestalo. Po řádném vyvětrání mohli nájemníci opět nerušeně spát a nechat si snít o tom, co souseda napadne kuchtit příště. 

frantacizek ( 20. října 2020 18:03 )

lehčí - jedině bez chyby za jedna. Těžší - méně příkladů, více času, náročnější, mírnější hodnocení

frantacizek ( 20. října 2020 18:01 )

no to může být problém. Podle mě se až takhle pozná alkoholik tohle se mi ještě chválabohu neděje Víno je inspirace. Naposledy mi přihrálo myšlenku na 2 druhy testů podle obtížnosti. Lehčí - dvojnásobek příkladů a o 15 min. kratší doba řešení. Studenti si to pochvalují, zrovna dnes, mají možnost volby, to jim hodně ulehčuje ten stres ze zkoušení, což bylo mým psychologickým záměrem. I když nerad testuji a hlavně známkuji, musíme nyní, pač plukovník je velice nevyzpytatelný, tak abychom měli nějakou objektivní klasifikaci face to face

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud