Pondělí 30. listopad 2020
Svátek slaví Ondřej, zítra Iva
Oblačno 1°C

Čechovi hrozí na Slovensku doživotí: Při demonstraci radikálů údajně zaútočil na policisty

Autor: ČTK - 
20. října 2020
13:09

Slovenská policie obvinila jednatřicetiletého českého občana a také jednoho Slováka, že na sobotním protestu proti koronavirovým opatřením v Bratislavě házeli po policistech kameny a dlažební kostky. Oběma mužům hrozí v případě prokázání viny u soudu řada let vězení. Za trestný čin útoku na veřejného činitele v době vyhlášeného nouzového stavu totiž může být uložen přísnější trest.

Několik stovek fotbalových fanoušků a příznivců krajní pravice demonstrovalo před sídlem úřadu slovenské vlády. Policisté proti davu demonstrantů, který na ně házel kameny, dlažební kostky či láhve, použili slzný plyn a vodní dělo.

„Hozené předměty opakovaně zasáhly policisty do přilby na hlavě, do hrudníku a dalších míst na těle,“ uvedl policejní mluvčí Michal Szeiff k obvinění zmíněné dvojice, kterou strážníci zadrželi. Druhým obviněným je muž ze severu Slovenska.

Obviněným hrozí vězení na 12 až 25 let, případně dokonce doživotí. S tímto přísným trestem za útok na veřejného činitele počítá slovenský zákon pro případ, že zmíněný delikt viník spáchá například za nouzového stavu. Ten platil na Slovensku v souvislosti s koronavirovou krizí i v době sobotní demonstrace, a to spolu se zákazem shromažďování více než šesti osob.

Podobná demonstrace se konala v neděli v Praze. Policisté při protestech proti vládním protiepidemickým opatřením zadrželi 144 lidí. Část demonstrantů se po oficiálním konci akce na pražském Staroměstském náměstí střetla s policií. Házeli na policisty láhve, kameny, odpadkové koše i petardy. Policie použila slzný plyn, vodní dělo a zásahové výbušky, vytlačovala je koňmi i vozidly.

Alucard ( 23. října 2020 09:45 )

Tam se s tebou srrát nikdo nebude, blbečku 👏

7vox7 ( 21. října 2020 10:01 )

Komu vyhrožuješ demonstracemi??? Kdo tě živí??!! Kdo bude uklízet ten bordel po vás?? Na takové jako ty patří pořádný režim a hromada práce!!!! Ony by tě ty roupy dělat bordel přešly

7vox7 ( 21. října 2020 09:59 )

Jistě by též dostal šutrem...ty tady chceš moralizovat?? Ty si chceš hrát na spravedlnost a demokracii a svobodu si bereš jako rukojmí??? Val do práce makat a přejdou tě roupy a zaplacená propaganda jako MCH... sám si ubožák 👎👎👎

7vox7 ( 21. října 2020 09:55 )

Pokud jsi ten sochor co žvanil na Staromaku tak zrovna takovým lidem bych momentálně nakopala osobně!! Z takových jako ty mají lidi akorát v dnešní době 💩!! Kde jsi ty hrdino byl když se rozkrádala tato zem??? Na co si to teď hraješ!? Potřebuješ vyšplhat někam výš, nebaví tě normální práce? Tací jako ty se mi už hnusí!!!! Na politiky nadáváš,ale cpeš se na jejich místo!!!!

jansochor ( 20. října 2020 15:38 )

Politik se nedostavil, jistě by též dostal šutrem, poslal zbaběle místo sebe policajta. Nejsi též nějaký zbabělý politik? Proč žádný politik nepřišel mezi lidi obhájit se? Proč jsou to takoví ubožáci schovaní před lidmi ve Strakovce? Tak nad tím se zamysli ubožáku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud